Naga MarketsCoinbase to jedna z największych giełd kryptowalutowych. Jak się jednak okazuje, została pozwana za tzw. insider trading na Bitcoin Cash (BCH).

Co konkretnie zarzuca się Coinbase? Według pozwu, osoby z wewnątrz giełdy sztucznie zawyżały ceny BCH i dopiero po tym realizowane były transakcje klientów.

Bitcoin Cash został wydzielony na zasadzie forku z oryginalnego Bitcoina. Kiedy giełda Coinbase ogłosiła 19-go grudnia 2017 r., że umożliwi handel tym tokenem, jego cena wzrosła niemal o 1000 USD.

Powyższa wiadomość z Coinbase była niespodziewana dla uczestników rynku. Wiedziały o niej jednak osoby z wewnątrz giełdy, a także wszyscy Ci, których mogły poinformować. Właśnie Ci insiderzy odnotowali zysk podczas wzrostu cen.

Pozew trafił do sądu federalnego w San Francisco i jak podaje MarketWatch można w nim przeczytać:
“Kiedy transakcje klientów Coinbase zostały ostatecznie zrealizowane, to dopiero po tym, jak insiderzy podnieśli ceny Bitcoin Cash, a co za tym idzie pozostali klienci bitcoinowi otrzymali BCH jedynie po sztucznie zawyżonych cenach, które zostały zmanipulowane znacznie powyżej wartości rynkowej Bitcoin Cash w tym czasie”

Giełda Coinbase miała przeprowadzić właśnie dochodzenie sprawdzające czy którykolwiek z pracowników giełdy dopuścił się nieprawidłowości. W pozwie napisano natomiast, że giełda nie ujawniła nigdy wyników swojego dochodzenia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here