Naga MarketsAmerykańska giełda CBOE chce zmienić sposób, w jaki wycenia kontrakty Bitcoin futures, co ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak operator po raz pierwszy zaprezentował światu swój kryptowalutowy produkt.

W niedawno opublikowanym liście do Commodity Futures Trading Commission (CFTC) z dnia 17 kwietnia, Matthew McFarland, dyrektor zarządzający CBOE Future Exchange (CFE), ogłosił propozycję zmiany zasad, które obniżają minimalną stopę wzrostu na kontraktach z 10 punktów (o wartości 10 USD) do 5 punktów (o wartości 5 USD) w dniu 1 maja lub po tej dacie.

To posunięcie będzie miało “pozytywny wpływ na rynek kontraktów terminowych XBT” – napisał McFarland.

Zmiana miałaby zastosowanie do transakcji jednokierunkowych, tj. takich, w których występuje tylko jeden kontrakt, a nie do transakcji spread, które wymagają od inwestora jednoczesnego zakupu i sprzedaży dwóch różnych kontraktów. Zgodnie z dokumentem, transakcje na spreadach mają obecnie minimalny przyrost o 0,01 punktu ($0,01).

McFarland powiedział, że decyzja o wprowadzeniu tej zmiany jest poparta danymi zebranymi przez spółkę od momentu rozpoczęcia realizacji kontraktów terminowych w grudniu. Następnie pisał, że “CFE zamierza nadal oceniać swoje doświadczenia z transakcjami terminowymi XBT i w świetle tych doświadczeń może podjąć decyzję o wprowadzeniu w przyszłości zmian w odniesieniu do kontraktów terminowych XBT”.

Takie uwagi zbiegają się w czasie z bardziej pozytywnym spojrzeniem lidera firmy na produkty kryptograficzne. Na przykład w zeszłym miesiącu członek zarządu CBOE Global Markets w liście do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdził, że instytucja będzie wspierała projekty emisji Bitcoinowych ETFów. I chociaż przedsiębiorstwo nie naciskało wyraźnie na zatwierdzenie tychże kontraktów, to przedstawia dane sugerujące, że rynek czeka na pojawienie się nowego instrumentu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here