Naga MarketsBitstamp, wiodąca na świecie firma udostępniająca handel wirtualnymi walutami, ogłosiła dziś uruchomienie handlu ETHBTC, ETHUSD, oraz ETHEUR. Decyzja o dodaniu eteru do swojej platformy jest odpowiedzią na silny popyt ze strony klientów i reszty krypto-społeczności. Bitstamp oferuje bezpłatny handel do dnia 1 października 2017., oferuje także bogate rabaty dla klientów do 1 stycznia 2018 roku.


Potencjał i rosnący popyt

„Zachęcił nas potencjał eteru i popyt na tą cyfrową walutę i postanowiliśmy włączyć ją do naszej oferty” – wyjaśnia prezes Bitstamp, Nejc Kodrič. “Zachęcamy nowych i istniejących klientów do pełnego wykorzystania rabatów, które udostępniliśmy” – dodaje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wpłaty i wypłaty depozytów są otwarte od dziś od godziny 10:00 (BST), początek handlu ETH zaplanowany został na godzinę 14:00 (BST). Fundusze klientów są zabezpieczane portfelami Bitgo.

„Od początku 2011 roku, założyliśmy sobie za cel zostać najbezpieczniejszą i najbardziej wiarygodną giełdą wymiany kryptowalut na rynku”, dodał Kodrič. “Nasze ostrożne podejście stworzyło nam reputacje bezpiecznej giełdy, nadal się rozwijamy i dajemy naszym klientom wybór i instrumenty których potrzebują”.

Rozpoczęcie handlu eterem w Bitstamp wiąże się z wprowadzeniem nowego, jednolitego harmonogramu opłat. Teraz przy obliczaniu opłat połączony jest 30-dniowy wolumen klienta na wszystkich parach. Upraszcza to proces i ogranicza koszty klientów.

Brokerzy i giełdy coraz bardziej otwarte na ETH

Najnowsza decyzja Bitstamp potwierdza jedynie, że w branży od kilku miesięcy otrzymuje się coraz wyraźniejszy trend wykorzystujący popularność kryptowalut – Bitcoina oraz jego pochodnych.

Już na początku lipca portal Comparic.pl informował, że pary kryptowalutowe stają się standardem wśród brokerów FX/CFD, a największe giełdy wymiany wirtualnych monet poszerzają swoją ofert o kolejne coiny i handel na nich.

Na naszym rodzimym podwórku Ethereum został zaimplementowany już dosyć wcześnie. Handel na ETH w przypadku giełdy Bitbay został udostępniony już w kwietniu 2016 roku. Wtedy wycena jednej z najpopularniejszych kryptowalut plasowała się na całkowicie innych poziomach – wynosząc poniżej 10 dolarów (w porównaniu z teraźniejszymi cenami widać ogromną różnicę).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDukascopy Europe ostrzega klientów przed firmą-klonem
Następny artykułWyhamowanie wzrostów korekcyjnych na USD/CAD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here