Naga Marketsbinance logoJak do tej pory bieżący rok był bardzo aktywny dla Binance – największej na świecie pod względem obrotów giełdy kryptowalutowej. Po uruchomieniu w kwietniu własnego blockchaina – Binance Chain z powiązaną z nim kryptowalutą Binance Coin (BNB), giełda uruchomiła platformę umożliwiającą użytkownikom wypożyczanie posiadanych kryptowalut zwaną Binance Lending. Niebawem ma ruszyć handel kontraktami futures na kryptowaluty – obecnie testowane są dwie wersje platformy Binance Futures. Okazuje się jednak, że w polu zainteresowań Binance znajduje się także świat mediów.


Binance inwestuje w Mars Finance

Jak podała agencja Bloomberg, Binance jest inwestorem strategicznym, w ramach rundy finansowania, w chińskiej spółce medialnej z branży krypto Mars Finance z siedzibą w Pekinie. Nie ujawniono jaką kwotę zainwestowała giełda, jednak wartość Mars Finance szacowana jest na 200 mln USD. W finansowanie spółki, oprócz Binance, zaangażowane są jeszcze dwa podmioty: Ceyuan Ventures oraz Matrixport.

Mars Finance zostało założone w 2018 roku przez przedsiębiorcę działającego w branży nowych technologii Wang Feng i wcześniej pozyskało już finansowane w dwóch rundach, zaś wśród inwestorów znalazło się IDG Capital oraz spółki zależne giełd kryptowalutowych OKCoin i Huobi.

Mars Finance jest serwisem informacyjnym z zakresu kryptowalut i blockchaina, zaś w przyszłości chce także świadczyć dodatkowe usługi premium, takie jak raporty rynkowe oraz zarządzanie aktywami krypto.

W sprawie nowej inwestycji Binance wypowiedział się jej CEO – Changpeng Zhao.

„Darzymy dużym szacunkiem firmy zajmujące się danymi, wiadomościami oraz badaniami, które przyczyniają się do rozwoju branży blockchain. Nadal będziemy poszukiwać strategicznych możliwości inwestycyjnych w ramach realizowanej przez nas misji mającej na celu dalszą integrację branży krypto z mainstreamem, zwiększanie adopcji i dostępności oraz wspieranie zrównoważonego wzrostu branży.”


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here