Naga Markets

Giełda Binance szuka nowych pracowników w Polsce. Kryptowaluty przechodzą do ofensywy Jak donosi portal Cointelegraph, pomimo fali masowych zwolnień w szeroko pojętej branży technologicznej, firmy kryptowalutowe nie tylko nie redukują stanu zatrudnienia, co wręcz intensyfikują poszukiwania nowych pracowników.

Kryptowaluty dopiero zamierzają podbić polski rynek

– To bardzo dobra prognoza dla rynku. W świetle niektórych doniesień medialnych, które zdają się wieścić koniec kryptowalut, zjawisko to pokazuje, że wcale nie jest tak źle. Musimy mieć na uwadze, że pomimo ostatnich – dość drastycznych spadków – w kursach niektórych aktywów, rynek wykazuje ogólną tendencję wzrostową w dłuższej perspektywie czasowej. Branża cały czas się rozwija, co ma oczywiste przełożenie na zwiększoną dynamikę zatrudnienia – komentuje Katarzyna Wabik, Community & Marketing Manager w Binance.Duży wzrost poszukiwań nowych pracowników na rynku kryptowalutowym był widoczny już w zeszłym roku. Według danych Linkedin za rok 2021, ogłoszenia o pracę zawierające w treści zwroty takie jak: bitcoin, ethereum, cryptocurrency czy blockchain, pojawiały się 395% częściej w stosunku do roku ubiegłego. Dla porównania, omawiany powyżej rynek technologiczny, odnotował 98% wzrostu w tym samym okresie.

– Jesteśmy zajęci jak nigdy – mówi portalowi Neil Dundon, founder Crypto Recruit.

Wzmożone wysiłki rekrutacyjne firm kryptowalutowych poskutkowały 73-procentowym wzrostem liczby zatrudnień w porównaniu do dwóch poprzednich lat. To nie lada kontrast dla wyników firm z obszaru finansów tradycyjnych, odnotowujących jednoprocentowy spadek wskaźnika.

– Zdaniem analityków, w przeszłości spadki kursowe skutkowały zwolnieniem dynamiki zatrudniania. To, że w chwili obecnej mamy do czynienia z trendem odwrotnym niż dotychczas, świadczy o stabilizacji branży i jej dojrzałości. Wiemy, że pomimo chwilowych spadków, rynek będzie się rozwijać, więc potrzebujemy utalentowanych pracowników do wzmacniania kompetencji w skali korporacyjnej – komentuje Katarzyna Wabik

Duży wpływ na taką postać rzeczy ma również kwestia dążenia części z podmiotów kryptowalutowych do uregulowania swojej działalności na różnych rynkach. Jeśli chodzi o najlepiej opłacane zawody związane z kryptowalutami, to w najświeższych rankingach często pojawiają się te, które kompetencyjnie związane są z tematyką compliance.

Zasada ta sprawdza się także w przypadku giełdy Binance, które poszukuje obecnie Money Laundering Reporting Officer na Polskę. Firma rozpoczęła również poszukiwania pracowników z językiem polskim do działu Customer Support.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: neuca kurs | dax prognozy | forum jsw | echo investment akcje opinie | akcje stalprodukt | cena akcji pgnig | kurs korony islandzkiej złoty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here