Naga MarketsCryptoCompare – popularny serwis prezentujący zestawienia danych z branży krypto, stanowiący konkurencję wobec CoinMarketCap, publikuje także ranking giełd kryptowalutowych. Po wprowadzeniu zmian w stosowanych kryteriach, największa pod względem obrotów giełda kryptowalutowa na świecie – Binance, wypadła poza pierwszą dziesiątkę.


Binance dopiero na 12. miejscu w rankingu giełd CryptoCompare

Obecnie lista czołowych giełd według CryptoCompare przedstawia się następująco: Gemini, itBit, Kraken, Bitstamp, Liquid, OKEx, Poloniex, bitFlyer oraz Bitfinex. We wcześniejszym rankingu, opublikowanym w połowie czerwca bieżącego roku, Binance znalazło się na ósmej pozycji, zaś liderem był amerykański Coinbase.

Jak wyjaśnił jeden z założycieli CryptoCompare, Charles Hayter, powodem wypadnięcia Binance z czołówki rankingu była zmiana kryteriów oceny. Wprowadzono nową kategorię – ostatnie ataki hakerskie. Z uwagi na majowy atak na Binance, zostały naliczone punkty karne, które odpowiadają za obecny spadek. Aktualny ranking giełd kryptowalutowych CryptoCompare powiększył się o 60 nowych pozycji i obejmuje 160 podmiotów.


Rynek CDL Token już dostępny na giełdzie CoinDeal! Sprawdź i traduj w parze z BTC!

Do powstania rankingu CryptoCompare przyczyniła się publikacja raportu, z którego wynikało, iż 95% wolumenu na nieuregulowanych giełdach jest fałszywa. Z kolei najpopularniejszy serwis przedstawiający dane z branży krypto – CoinMarketCap w listopadzie uruchomił nowy wskaźnik mający zastosowanie do giełd i par kryptowalutowych opierający się na płynności. Jednak zdaniem wspomnianego wyżej Haytera, sama płynność jest niewystarczająca oraz że giełdy powinno się oceniać w sposób holistyczny.

W naszym systemie oceniającym każdą z giełd, zawsze stosowaliśmy wskaźnik płynności, stosując głębokość [rynku] oraz spredy z najważniejszych rynków.” – stwierdził współzałożyciel CryptoCompare.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here