Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BinanceGłówna kryptowalut Binance padła w ubiegłym tygodniu ofiarą ataku hakerskiego, a w tym tygodniu przywrócone zostało jej funkcjonowanie, jednak nie na długo. Dziś zostały wznowione wpłaty i wypłaty z rachunków użytkowników, natomiast jutro giełda ponownie przestanie działać z uwagi na aktualizację systemu.

Jedna z największych giełd kryptowalut według dziennego wolumenu handlu, została okradziona z 7070 Bitcoinów (BTC). Wartość skradzionych aktywów na dzień 8 maja wynosiła ponad 41 milionów dolarów.

We wpisie na stronie internetowej Binance, dyrektor generalny firmy Changpeng Zhao (CZ) stwierdził, że ​​BTC zostały wypłacone z gorących portfeli, które zawierają jedynie 2% posiadanych przez giełdę bitcoinów. Zhao twierdzi, że pozostałe portfele należące do Binance pozostają nienaruszone.

Binance wznawia wpłaty i wypłaty na jeden dzień

Wczoraj dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao (CZ), ogłosił, że platforma planuje dziś pełne wznowienie wpłat i wypłat, które zostały zawieszone w wyniku włamania.

Z kolei, zgodnie z dzisiejszym postem aktualizacja systemu rozpocznie się jutro 15 maja o godz. 03:00 (UTC). Podczas tego procesu nie będą działać depozyty czasowe, wypłaty i usługi tradignowe. W tweecie towarzyszącym postowi CZ zauważył, że ​​„podczas wstrzymania handlu będziemy publikować aktualizację nie mniej niż co 2 godziny, jak zwykle”.

„Po zakończeniu uaktualnienia dokonamy kolejnego ogłoszenia i udostępnimy użytkownikom 30-minutowe okno na anulowanie zleceń, przetworzenie depozytów, wypłat i wykorzystanie wszystkich innych funkcji związanych z kontem przed wznowieniem handlu” – czytamy w poście.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Skradzione środki na 7 adresach

Haker, który dopuścił się kradzieży ponad 7 tysięcy Bitcoinów o wartość 41 milionów dolarów z giełdy Binance, przetrzymuje skardzione środki na zaledwie siedmiu adresach. Początkowo środki z hot-walletów trafiły do 44 różnych miejsc, ostatecznie jednak złodziej skonsolidował je w niemal identycznych paczkach na zdecydowanie mniejszej ilości rachunków.

Zobacz też: Chiny w odwecie na USA zaczną wyprzedawać amerykańskie obligacje?

Na sześciu z siedmiu adresów znajduje się dokładnie 1060,6 BTC, ostatni zawiera natomiast resztę skradzionych środków, czyli 707,1 BTC, co daje łącznie 7070 BTC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here