Naga MarketsBitfinex zapłacił kolosalną opłatę transakcyjną wynoszącą aż 23 miliony dolarów Giełda kryptowalutowa Bitfinex zrealizowała 27 września niezwykle istotną transakcję, wysyłając kryptowalutę Tether (USDT) o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów na platformę zależną od warstwy 2 – DeversiFi. Z nieznanych powodów giełda zapłaciła 7676 ETH, co stanowi równowartość 23,7 miliona dolarów. Jest to prawdopodobnie największa opłata transakcyjna, jaką kiedykolwiek odnotowano na blockchainie Ethereum.

Bitfinex musiał zapłacić największą opłatę transakcyjną w historii

Według danych blockchain z EtherScan, transakcja wpłaty została zainicjowana z drugiego co do wielkości portfela Bitfinex do portfela DeversiFi. Transakcja niosła ze sobą „błędnie wysoką opłatę transakcyjną”, mimo że DeversiFi promuje usługę, której celem jest „uniknięcie wysokich kosztów transakcyjnych i frustracji, oszczędzając czas i pieniądze na każdej transakcji lub wymienie”.Średnia opłata transakcyjna na blockchainie Ethereum wynosi obecnie 0,013 ETH, czyli 39,96 dolarów. Ponadto, dwa tygodnie temu bitcoiny o łącznej wartości wynoszącej 2 miliony dolarów zostały przeniesione między nieznanymi portfelami za podejrzanie małą opłatę w wysokości zaledwie 0,78 dolara.

DeversiFi poinformowało, że uruchomiło już procedury dochodzeniowe w celu ustalenia najbardziej prawdopodobnej przyczyny tej sytuacji, dodając jednocześnie, że “żadne środki klientów na DeversiFi nie są zagrożone i jest to wewnętrzna kwestia do rozwiązania przez DeversiFi”. Platforma podkreśliła również, że wszystkie operacje na niej są “nienaruszone”.

W odpowiedzi, Bitfinex zatweetował następującą treść: “W transakcjach takich jak te, opłaty są ponoszone przez integracje stron trzecich z Bitfinex”, sugerując, że giełda nie będzie bezpośrednio ponosić ciężaru opłaty.

invest

Szybko pojawiła się jednak aktualizacja pokazująca, że środki zostaną zwrócone przez górnika:

Nie jest to jedyna tego typu sytuacja. W 2020 roku miała miejsce trzy małe transakcje, które łącznie odpowiadały za transfer 0,55 ETH. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że opłata naliczona na ten transfer wyniosła 2,6 miliona dolarów.

W tym samym czasie współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, wyraził swoją zgodę z narracją dotyczącą ludzkiego błędu.

Spodziewam się, że EIP-1559 znacznie zmniejszy wskaźnik takich sytuacji i jednocześnie zmniejszy potrzebę użytkowników, aby ustawiać opłaty ręcznie – dodał Buterin.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji livechat | livechat cena akcji | dax kurs | giełda enea | gpw kurs | biomed cena akcji | cdprojekt akcje rekomendacje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here