Naga MarketsCoinDeal – giełda z polskimi korzeniami i ogólnoświatowym rozmachem.

Giełda kryptowalutowa Coindeal od swoich początków w marcu 2018 w Polsce (została założona przez trzech wrocławian – Adama Bicza, Filipa Dzierżaka i Kajetana Maćkowiaka) przeszła daleką drogę: z Polski na Maltę, gdzie przeniosła swoją siedzibę, potem do Wielkiej Brytanii – tu została sponsorem zespołu Premier League – Wolverhampton Wanderers, następnie do Azji, gdzie odniosła duże sukcesy wśród tamtejszych użytkowników. Niebawem giełda umożliwi handel dla obywateli USA. Coindeal został także ostatnio sponsorem jednego z najbardziej popularnych kanałów na YouTube poświęconego technologii Blockchain i krytowalutom – Ivan on Tech.


Kim jest Ivan?

Ivan – znany youtuber prowadzący kanał Ivan on Tech, ostatnio nawiązał współpracę z CoinDeal.

Z zawodu jest deweloperem ze Szwecji specjalizujący się w tworzeniu aplikacji opartych na blockchainie, jednak ostatnio angażuje się w popularyzację wiedzy na temat blockchaina i kryptowalut prowadząc kanał na YouTube Ivan on Tech, na którym wyjaśnia prostym językiem zawiłości technologii blockchain. Z jego programów możemy dowiedzieć się m.in. co to jest Segwit i Segwit 2, co kryje się za terminem Lightening Network, czym jest Sharding i Solidity, na czym polegają smart kontrakty.

Ivan prowadzi też regularne analizy notowań kryptowalut a także regularne podsumowania tego, co dzieje się w krypto sferze, prowadzi również wywiady. Jest prelegentem podczas licznych konferencji, w zeszłym roku ruszyła jego nowa inicjatywa – Ivan on Tech Academy. Jest to kurs dogłębnie wyjaśniający arkana technologii blockchain, stworzony zwłaszcza z myślą o osobach inwestujących na rynku kryptowalut, aby mieli techniczne podstawy na temat tego, co jest przedmiotem ich handlu.

Zobacz również: Pięciu anglojęzycznych krypto youtuberów, których warto subskrybować

Problem klientów z USA i jego rozwiązanie

W jednym ze swoich ostatnich programów Ivan zwraca uwagę na obostrzenia, z jakimi muszą liczyć się osoby inwestujące w kryptowaluty w Stanach Zjednoczonych.

„Wszyscy wiemy, że w Stanach Zjednoczonych obowiązują bardzo srogie regulacje, jeśli chodzi o trading, inwestowanie i tak naprawdę wszystko co jest związane z technologią blockchain. Co oznacza, że wiele projektów, firm, startupów, wiele giełd po prostu nie obsługuje klientów amerykańskich. […] Obywatele Stanów Zjednoczonych nie mogą uczestniczyć w wielu akcjach sprzedaży tokenów. […] niestety nie mają wiele opcji.”

Jednak na szczęście, jak zauważa Ivan, pojawia się coraz więcej podmiotów obsługujących klientów ze Stanów Zjednoczonych, zaś wśród nich jest giełda z polskimi korzeniami – CoinDeal.

Obecnie giełda pracuje nad uruchomieniem działalności w USA w 14 stanach, w tym m.in. w Indianie, Idaho, Kansas, Montannie, New Hampshire, New Jersey, Pensylvani, Tennessee, Texasie oraz Virginii. Wkrótce zakres działalności ma się poszerzyć o kolejne stany. Wejście do tylu stanów jednocześnie, jak zauważa Ivan, oznacza, że CoinDeal musiało zastosować się do wszelkich obowiązujących regulacji, przepisów prawnych i wymogów, a przez to klienci są w bezpiecznych rękach.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Znany youtuber zwraca uwagę na duży wybór par w konfiguracji krypto – fiat, co również świadczy o wysokim poziomie giełdy, jako że o wiele trudniej jest zapewnić handel na parach z walutami fiducjarnymi. Co prawda według serwisu Coinmarketcap Coindeal zajmuje obecnie oficjalne 83 miejsce pod względem obrotów, jednak, co podkreśla również Ivan, na statystyki te należy patrzeć z przymrużeniem oka, gdyż na wyższych pozycjach znajdują się giełdy, o których mało kto słyszał. Ponadto, jak zauważa, o wiele trudniej jest fałszować poziom wolumenu w parach z fiatami.

Atrakcyjne promocje

Ivan wspomina też o akcji promocyjnej, w ramach której rozdawanych jest aż 90% tokenów CDL. Rok 2019 pokazał, że tokeny giełdowe, czego najlepszym przykładem może być Binance, naprawdę zdają egzamin. Pozwala to na zbudowanie grona lojalnych użytkowników oraz społeczności wokół giełdy. Oprócz tego dzięki tokenom otrzymujemy obniżkę opłat a także szybszą obsługę klienta.

Aż 90% tokenów CDL trafia do rąk użytkowników. Źródło: coindeal.com

W Coindeal, dzięki wielopoziomowemu systemowi stakowania tokenów można:

  • zredukować opłaty transakcyjne do zera,
  • uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzi tradingowych,
  • korzystać z platformy platformy social tradingowej (będzie uruchomiona w przyszłym roku),
  • liczyć na szybszą obsługę przez dział obsługi klienta

Obecnie Coindeal oferuje dostęp do ponad 50 instrumentów (kryptowaluty plus fiaty), zaś użytkownicy mogą głosować nad wprowadzeniem do obrotu nowej kryptowaluty, co jest dość innowacyjnym rozwiązaniem. Największe obroty notują przede wszystkim pary z Bitcoinem (BTC/USD – ponad 6,5 mln USD, BTC/PLN – blisko 2 mln USD, oraz BTC/EUR – blisko 1,8 mln USD -wartości dobowe).

Obroty na giełdzie CoinDeal – pierwsze 20 par, na dzień 02.08.2019. Źródło: coinmarketcap.com

Zobacz również: CoinDeal po aferze z BitMarket odpowiada na niewygodne pytaniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. fajnie, jeden z moich ulubionych kanałów i jedna z ciekawszych giełd krypto. tak jak wyżej, obie strony zasługują na większy rozgłos i popularność. Nigdy nie miałem problemów z coindealem, oby tak dalej

  2. No i prawidłowo, ivan prowadzi jeden z moich ulubionych kanałów o krypto, a przy tym co robi coindeal zdecydowanie zasługują oni na większy rozgłos – giełda ciągle się rozwija, dodają nowe fiaty i markety (ostatnio chyba btc/chf dodali) i przede wszystkim stawiają na bezpieczeństwo, co przy amerykańskich regulacjach jest bardzo ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here