Naga MarketsGi International kupił spory pakiet akcji Work Service. Kurs akcji wystrzelił w góręPiątkowa sesja przyniosła bardzo dynamiczne wzrosty na walorach Work Service. Walory Spółki są obecnie liderami wzrostów na całej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wzrosty są pokłosiem komunikatu spółki o nabyciu ponad 19,5 mln akcji spółki stanowiących 29,8% kapitału zakładowego oraz ogólnej liczny głosów w spółce przez Gi International.

  • Spółka Gi International nabyła 19.546.224 akcji Work Service.
  • Pakiet akcji stanowi 29,8% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów w spółce.
  • W piątek akcje Work Service zyskują ponad 50%. Obecnie kurs jest zawieszony na górnych widełkach (TKO +60,38%).

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Druga fala wzrostów na walorach Work Service

Podczas piątkowej sesji walory Work Service zyskują ponad 50% i są liderami wzrostów na całej giełdzie. Spółka podała w opublikowanym komunikacie o nabyciu akcji przez Gi International, nowego inwestora. Nabycie akcji nastąpiło w wyniku zawarcia z akcjonariuszami umów sprzedaży w dniach 14 sierpnia 2020r. (10.060.113 akcji) oraz dwóch umów w dniu 19 sierpnia 2020 r. (6.231.111 akcji oraz 3.255.000 akcji). Przed dokonaniem transakcji Gi International nie posiadał akcji spółki.

W innym komunikacie, opublikowanym we wtorek, Work Service podał, że doszło do spełnienia jednego z warunków zawieszających wejścia w życie umowy restrukturyzacyjnej – Gi Group potwierdził wejście w życie warunkowego poręczenia pod prawem polskim, egzekwowalnego w Republice Włoskiej.

Zobacz również: Orlen chce dołączyć do największych podmiotów na rynku paliwowym w Europie

Na walorach spółki pierwszą falę wzrostów windującą kurs z poziomu 50 gr. do ponad 2 zł. obserwowaliśmy już w połowie lipca. Wzrosty miały miejsce po wstępnych komunikatach o pozyskaniu nowego inwestora. Korekta wzrostów miała równie dynamiczny charakter co wzrosty i doprowadziła do spadku ceny walorów w okolice 80 gr. Z tego poziomu w ostatnich dniach, po kilkunastosesyjnej konsolidacji obserwujemy wybicie górą. Obecnie kurs pokonał 1,6 zł. i jest na dobrej drodze do kolejnej próby pokonania 2 zł.

Notowania Work Service z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.pl

W piątek po południu akcje Work Service są zawieszone na górnych widełkach. W tym momencie Teoretyczny Kurs Otwarcia wynosi 1,7 zł. co stanowi wzrost o 60,38%. Ostatnie transakcje przed zawieszeniem były zawierane po kursie 1,66 zł. Obroty na walorach spółki zbliżają się do 12 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here