Naga MarketsGhost of Tsushima vs Last of Us Part 2. Która gra Sony jest lepsza?Osoby, które interesują się grami komputerowymi, na pewno mają swoje jakieś osobiste preferencje. Część z nas będzie wybierać typowe strzelanki, a ktoś inny może akurat interesuje się grami typu RPG. To już zależy od tego, które tytuły będą nam gwarantowały rzeczywiście wyjątkową grafikę. Są jednak gry co, do których po prostu nie będziemy mogli się zdecydować i nie będziemy potrafili podjąć decyzji, które tytuły są rzeczywiście lepsze.

Starcie gigantów w kategorii gier

O starciu gigantów można mówić, gdy będziemy konsultowali ze sobą tytuły nie byle jakie, bo Ghost of Tsushima i The Last of Us 2. Nie są to przecież jakieś proste gry online jednoręki bandyta owoce albo gry karciane, ale mówimy tutaj o prawdziwej rewolucji graficznej. Duże znaczenie również miała mechanika postaci, a nie zapominajmy o fabule.

Takie tytuły przypominają hity kinowe, przy czym potrafią nas wciągnąć historią nawet jeszcze bardziej. Oczywiście czasami wybieramy też tytuły właśnie z uwagi na tematykę. Może akurat lubisz najbardziej horrory albo gry, które będą koncentrowały się na odzwierciedleniu historycznych kostiumów.

Decydują otwarte światy?

Czasami też atrybuty konkretnej gry będą decydowały o atrakcyjności, wchodząc świadomie do naszej psychiki. Możemy na przykład zwracać uwagę na nową mechanikę postaci, ale nie pamiętamy o tym, jak duże znaczenie będą miały otwarte światy. Decydująca może być ich wielkość.

Okazuje się, że już od pierwszych chwil, gdy włączymy grę Ghost of Tsushima to właśnie duże wrażenie będzie na nas robić ogromne uniwersum, które gracz ma do dyspozycji. Kluczowe znaczenie ma też oczywiście sama animacja i szczegóły takie jak drobiazgowo dopracowana roślinność. 

Zwróćmy uwagę, że w tym zestawieniu The Last of Us Part 2 także wypada bardzo dobrze. Animacje są tak samo profesjonalnie i bardzo szczegółowo przygotowane, a sama mechanika postaci również nie budzi wątpliwości, że mamy do czynienia z arcydziełem. Pozostają też oczywiście pewne niuanse dotyczące oceny, które są jednak czysto subiektywne. W wielu przypadkach gracze preferują pierwszą grę, bo interesuje ich bardziej właśnie taka tematyka.

Szybkość ładowania

Ocenie podlegają oczywiście czysto pragmatyczne kwestie takie jak na przykład szybkość ładowania ekranów. Na tym polu idealnie wręcz wypada Ghost. Firma odpowiedzialna za tę produkcję, czyli Sucker Punch pod tym kątem maksymalnie zoptymalizowała produkt. Na pewno wypada lepiej w porównaniu do TLOU 2. Tak naprawdę można otwarcie powiedzieć, że loading screenów po prostu nie ma. Czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak.

Weźmy na przykład pod uwagę moment teleportowania bohatera z jednego końca wyspy na drugi. Wczytywanie danych trwa na konsoli maksymalnie 5 sekund. Jeżeli chodzi o pierwsze wczytanie całego uniwersum, to nie będzie to zajmować dłużej niż 10 sekund. Są to jak widać bardzo dobre osiągi.

Jeżeli chodzi o konkurencyjną grę, to te parametry nie były zbyt zadowalające. Czasami ekran ładowania był obecny nawet ponad minutę. Podczas gry nie chcemy czekać, aż wszystkie dane się wczytają, bo po prostu możemy bardzo szybko się rozproszyć, a nie o to chodzi w rozgrywce.

Ostateczna ocena zawsze subiektywna

Ostatecznie jednak zawsze będzie to subiektywna ocena. Pierwszy tytuł ma znamiona dreszczowca, a drugi to pojedynki samurajskie. Najlepiej jest samemu zagrać w obydwie gry, abyśmy mieli pełen obraz wszystkich parametrów, które mogą być brane pod uwagę w rzetelnej ocenie. Przede wszystkim liczy się zadowolenie z rozrywki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków: Kurs euro i dolara przed ważnymi danymi z USA i strefy euro
Następny artykułZłoto zyskuje na niepewności. Poznaj „5 faktów na temat złota” i nie daj się zaskoczyć rynkom!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here