Naga Markets

Getin Noble zyskuje ponad 16% w trakcie piątkowej sesjiW trakcie dzisiejszych notowań Getin Noble, tak więc bank należący do Leszka Czarnieckiego, do którego należał również Idea Bank (przymusowa restrukturyzacja), notuje bardzo dynamiczny wzrost swojej wyceny, który sięga obecnie ponad 16%. Warto wskazać, że tydzień temu inwestorzy również obserwowali spektakularne wzrosty, sięgające nawet 30%, jednak finalnie bank wzrósł wtedy o skromne 2,5%.

Getin Noble zyskuje 16,48%

W trakcie dzisiejszej sesji Getin Noble Bank notuje gigantyczny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 16,48%, co oznacza wzrost o 0,044 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 0,27 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równe 0,31 zł.Obecny wynik sprawia, że bank ten jest dziś najmocniej zyskująca spółką (stan na godzinę 12). Choć dzisiejsze wzrosty są spektakularne, to trzeba mieć na uwadze fakt, że aktualna wycena banku jest dość niska, a sam podmiot przez ostatnie lata trapiony był licznymi problemami, przez co jego wycena spadła z 10 zł (w 2014) do mniej niż 0,20 zł końcem października 2020.

Getin Noble zyskuje ponad 16% w trakcie piątkowej sesji
Notowania Getin Noble Bank dnia 27.08.2021. Źródło: Stooq.pl

W trakcie ostatnich dni spółka opublikowała swoje wyniki za 2 kw. 2021. Bank w opublikowanym raporcie kwartalnym wykazał pierwszy raz od 2016r. zysk netto, a przyczyniły się do tego wyższy wynik z prowizji oraz niższe odpisy. Jednak współczynnik kapitałowy nadal pozostaje wyraźnie poniżej progu regulacyjnego.

Warto również wskazać, że już 23 sierpnia kurs Getin Noble miejscami zyskiwał ok. 30%, ostatecznie zamknął się jedynie z 2,5% zwyżką, o czym informowaliśmy na łapach Comparic24.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

WSA oddala skargę w sprawie Idea Banku

– Zarząd Getin Holding S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Emitent) informuje, że dzisiaj powziął informację, że w dniu 25.08.2021 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpoznał na posiedzeniu niejawnym skargi na decyzję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego z dnia 30.12.2020 r. o wszczęciu przymusowej restrukturyzacji Idea Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: Idea Bank), umorzeniu instrumentów kapitałowych Idea Banku, zastosowaniu instrumentu przymusowej restrukturyzacji w postaci przejęcia przedsiębiorstwa i powołaniu administratora Idea Banku (o sygnaturach DPR.720.2.2019, DPR.720.4.2019, DPR.720.8.2019, DPR.720.9.2019) (dalej: Decyzja BFG). Skarga wniesiona przez Emitenta oraz inne skargi na Decyzję BFG zostały przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie połączone do wspólnego rozpoznania i oddalone. Wyrok nie jest prawomocny. – informuje spółka Getin Holding.

XTB

Dzisiejsze ruchy na giełdzie dotknęły również Getin Holding, choć ten rośnie „zaledwie” o ponad 4,5%. Wczoraj spółka ta (Getin Holding) poinformowała, że WSA oddalił ich skargę w sprawie przymusowej restrukturyzacji Idea Banku, który to należał do Leszka Czarneckiego (właściciel Getin Noble). W ocenie sądu decyzja ta była zasadna.

Zarówno Getin Noble Bank, jak i Getin Holding posiadają głównego akcjonariusza w osobie Leszka Czarneckiego, przez co informacje dotyczące jednej spółki często wpływają również na drugą.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs jena do złotówki | comarch giełda | kurs franka prognozy | ciech kurs | notowania 11bit | forex brokerzy | intercars akcje kupno |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here