Naga MarketsGetin Noble Bank jest drugim największym bankiem z większościowym polskim kapitałem.

getin noble

W ubiegły piątek spółka opublikowała wyniki za drugi kwartał. Jest to olejna firma Leszka Czarneckiego, która to uczyniła po wcześniejszym pozytywnym zaskoczeniu z Idea Banku. Tutaj jednak skala zaskoczenia była mniejsza. Bank odnotował stratę netto w wysokości 88,5 mln zł. Przed rokiem strata sięgała aż 115 mln zł, a więc jest pewien postęp. Warto dodać, że prognozy zakładały znacznie większą stratę. Wynik odsetkowy banku w drugim kwartale spadł o 21%, a wynik z prowizji spadł o 43%. Wyniki są więc dość mieszane, stąd pozytywna reakcja rynku na otwarciu i późniejsze spadki. Wydaje się, że bardziej istotnym czynnikiem jest kwestia wejścia nowego inwestora do Idea Banku. To jest to na co czekają akcjonariusze. Wyniki mają obecnie drugorzędne znaczenie, podobnie zresztą jak technika.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła.

zepak

Także wynikami za drugi kwartał pochwalił się ZE PAK. Piątkowa sesja otworzyła się bardzo mocno, jednak z godziny na godzinę poranny entuzjazm gasł i niewiele zostało z początkowej zwyżki. Oddaje to sentyment do spółki i wydaje się, że kurs może nadal spadać w ramach trendu bocznego lub przynajmniej domknąć lukę w rejonie 7 zł. Same wyniki były całkiem dobre. Zysk netto wyniósł 24,63 mln zł wobec 36,17 mln straty przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 38,74 mln zł wobec 25,99 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 710,9 mln zł wobec 517,05 mln zł rok wcześniej. Także wyniki od stycznia wypadają bardzo dobrze na tle poprzedniego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here