Naga MarketsGetin Noble Bank zakończył zbieranie ofert na portfele warte 548,1 mln złWarszawa, 18.11.2021 (ISBnews) – Getin Noble Bank zakończył proces zbierania ofert wiążących od oferentów zaproszonych do procesu sprzedaży trzech portfeli umów kredytowych udzielonych wspólnotom mieszkaniowym, o łącznej wartości wynoszącej 548,1 mln zł (według stanu na dzień 30 września 2021 roku), podał bank. Do procesu ofertowania zostały zaproszone podmioty krajowe oraz zagraniczne. Proces ofertowy jest prowadzony w oparciu o transparentne i konkurencyjne kryteria.

“Zainicjowanie postępowania ofertowego na sprzedaż wskazanych wyżej portfeli ma celu poprawę głównych współczynników finansowych banku w ramach realizacji planu naprawy, w związku z czym bank informuje, że może nie dojść do zawarcia transakcji sprzedaży wszystkich lub niektórych portfeli w przypadku, gdy warunki ich sprzedaży będą dla banku niekorzystne ekonomicznie lub gdy będą one odbiegały od przyjętych przez bank założeń” – czytamy w komunikacie.Bank przystąpił do analizy otrzymanych w toku postępowania ofertowego materiałów i będzie informował o dalszych krokach dotyczących podjętych decyzji dotyczących sprzedaży portfeli.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 49,93 mld zł na koniec 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pge akcje notowania | kurs akcji pkobp | dax wykres | kurs korony szwedzkiej nbp | prognozy btc | akcje comarch | pkn orlen akcję |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here