Naga Markets


Getin Noble Bank odnotował 574,94 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 58,55 mln zł straty rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Getin Noble Bank S.A. jest w trakcie realizacji Planu trwałej poprawy rentowności, będącego programem postępowania naprawczego, zaakceptowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego 23 września 2016 roku, przypomniano także.

Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1 296,92 mln zł wobec 1 316,68 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 154,1 mln zł wobec 126,39 mln zł rok wcześniej.

“W celu ograniczenia wpływu historycznych portfeli kredytowych i inwestycyjnych na przyszłe wyniki banku, zarząd podjął strategiczną decyzję o dokonaniu w IV kwartale 2017 roku znaczących, jednorazowych odpisów aktualizacyjnych. Ich wartość była jednym z determinantów wyniku netto zaraportowanego w minionym roku” – napisał prezes Artur Klimczak w liście dołączonym do raportu rocznego.

Aktywa razem banku wyniosły 59,84 mld zł na koniec 2017 r. wobec 66,16 mld zł na koniec 2016 r.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2017 r. wyniosła 566,73 mln zł wobec 92,8 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka silnie traci od pewnego czasu i wydaje się, że obecnie kurs zmierza podobnie jak w poprzednich latach do strefy okolic 1,10 – 1,15 zł.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNasdaq otwarty na kryptowaluty
Następny artykułBroker Forex oszukał co najmniej 150 inwestorów indywidualnych
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here