Naga MarketsGetin NobleGetin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

Getin Noble Bank wypracował 453,39 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2018 r. wobec 572,9 mln zł straty rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1205,82 mln zł wobec 1290,06 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 126,03 mln zł wobec 148,55 mln zł rok wcześniej.

“Wydarzenia z końca ubiegłego roku oraz zdolność operacyjna Getin Noble Banku do stawienia czoła tak niebywałej presji rynkowej, świadczą o zasadności zmian jakie wdrożyliśmy w ostatnich latach. Fundamentalna zmiana wizji biznesowej, oczyszczenie bilansu oraz unowocześnienie modeli operacyjnych, stworzyły sprawnie funkcjonującą organizację o dużym potencjale biznesowym. O skuteczności realizowanej strategii świadczy fakt, iż już w I kwartale br. akwizycja nowych rachunków oraz sprzedaż kredytów gotówkowych osiągnęły poziomy najwyższe od 2016 roku. W tym samym okresie udało nam się przywrócić wskaźniki płynnościowe do poziomów rynkowych. Obecnie naszym największym wyzwaniem pozostają koszty podjętych działań oraz ich wpływ na przyszłe wyniki banku” – powiedział prezes GNB Artur Klimczak, cytowany w komunikacie.

Aktywa razem banku wyniosły 49,91 mld zł na koniec 2018 r. wobec 59,82 mld zł na koniec 2018 r.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2018 r. wyniosła 444,68 mln zł wobec 569,7 mln zł straty rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Spółka traci na otwarciu piątkowej sesji niespełna 1%. Sytuacja nie wygląda najlepiej, kurs przełamał linię korekty, a obecnie zmierza do poziomu poprzedniego dołka. Spadek poniżej tego poziomu, może oznaczać powrót do szerszego trendu spadkowego.

grtin noble
źródło xStation 5

Czytaj także: PKN Orlen [PKN], 11 BIT Studios [11B] – Gorące spółki dnia 26.04.2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Ten raport jest pozytywny w kluczowych sferach. Zmniejszenie kosztów ryzyka, spłacony NBP, lojalni klienci + szeroka sprzedaż. To jest ważne

  2. Dobra, można się rozejść. Pogrzeb banków Leszka Czarneckiego odwołany. Znów się wywinął. Ma facet smykałkę do fachowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here