Naga MarketsGetin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

getinnoblebank
źródło xStation 5

Notowania spółki zachowują się niemal identycznie jak pozostałych spółek z grupy Getin i w tym roku spółka przeżywa już 70% przecenę. Powody dotyczące całej grupy dotyczą także Getin Noble. Jest to głównie afera GetBacku, która potęguje negatywny sentyment do spółki. Ostatnio przy publikacji wyników pojawiły się stwierdzenia, że spółka odwraca się od negatywnego trendu w wynikach i oczekuje, że już drugie półrocze powinno przynieść poprawę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sam drugi kwartał został zakończony ze stratą. Pozytywnie wygląda rosnąca sprzedaż kredytów detalicznych, a wg zarządu bank zatrzymał spadkowy trend jeśli chodzi o wynik odsetkowy i ocenia, że ma to charakter trwały. Dołek wyznaczony na początku września to historyczne minimum i pewien punkt odniesienia. Zejście niżej, może oznaczać bowiem kontynuację spadków. Wydaje się, że w obecnej sytuacji nie byłoby złym wynikiem, gdyby kurs choćby oscylował na obecnych poziomach. Już samo wyhamowanie spadków w oczekiwaniu na lepsze raporty byłby dobrym wynikiem.

Zobacz również: Spora strata netto Getin Noble w II kw. 2018 r.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here