Naga MarketsAnalizując ciężką sytuację sektora bankowego w Polsce (zapraszam do poniedziałkowej analizy WIG-Banki) najczęściej zwraca się uwagę na duże spółki z WIG20, ale równie ciężką sytuację mają spółki z mniejszych indeksów. Getin Noble Bank, która wchodzi w skład indeksu mWIG40 utrzymuje się w trendzie spadkowym od maja 2014 roku i obecnie zmierza w stronę swojego historycznego minimum.

W czerwcu 2007 roku na warszawskiej giełdzie zadebiutował Noble Bank. W roku 2009 podjęto decyzję o fuzji banków należących do grupy Leszka Czarneckiego. Po czym spółka zmieniła nazwę na Getin Noble Bank. Debiut spółki wypadł po cenie 6,37zł i pierwszego dnia spółka zaliczyła swoje historyczne maksimum na poziomie 7,58zł. Niestety dla akcjonariuszy od tamtej pory GNB już nigdy nawet nie zbliżył się do tych poziomów. Obecnie walor zbliża się do historycznych minimów z 2009 roku, które to minimum znajduje się na poziomie 0,66zł. Przełamane zostały wsparcia z lat 2011 – 2013, gdzie walor odbijał się od wsparć, a ostatecznie poziom 1,28zł zatrzymał spadki. Do pokonania stronie podażowej została luka hossy z połowy marca 2009 roku. Jeżeli nagle sentyment na GPW się nie poprawi to dołek w najbliższym czasie może zostać pokonany.

Wykres spółki GNB dla interwału 1W.
Wykres spółki GNB dla interwału 1W.

logo-HFT-1_250x80Partnerem działu GPW jest polski broker HFT Brokers, który prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia KNF. Broker udostępnia 450 kontraktów na akcje spółek z całego świata. W HFT możesz również uzyskać dostęp do HFT Robotero. Dzięki strumieniowi danych serwisu Reuters opublikowane wartości trafiają wprost na Twój rachunek już w chwili publikacji, a egzekucja zlecenia liczona w milisekundach da Ci nieosiągalną dotąd przewagę. Dowiedz się więcej o ofercie HFT BrokersConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here