Naga Markets

Getin Holding uzgodnił sprzedaż 51,27% akcji MW Trade w wezwaniu po 5 zł/szt.Warszawa, 23.12.2021 (ISBnews) – Getin Holding zawarł z M.W. Trade (MWT), Beyondream Investments Ltd (BI) oraz Rafałem Wasilewskim umowę przewidującą, że Getin Holding sprzeda w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji MW Trade wszystkie posiadane walory tej spółki, tj. 4 298 301, stanowiące 51,27% kapitału, po cenie 5 zł za sztukę, podał Getin.

“W odpowiedzi na wezwanie emitent zamierza zbyć na rzecz wzywających wszystkie posiadane akcje MWT w liczbie 4 298 301, które stanowią 51,27% kapitału zakładowego MWT i dają prawo do 51,27% głosów w walnym zgromadzeniu MWT. Cena zbywanych akcji wyniesie 5 zł za jedną akcję” – czytamy w komunikacie.Strony umowy mogą ją wypowiedzieć lub od niej odstąpić (w zależności od przypadku), do momentu ogłoszenia wezwania, w określonych sytuacjach, w szczególności jeżeli:

1. cena za jedną akcję ustalona przez strony umowy (tj. 5 zł) będzie niższa niż minimalna cena, która powinna zostać zapłacona w wezwaniu zgodnie z Ustawą o ofercie, oraz

2. Walne zgromadzenie MW Trade nie wyrazi zgody na przeprowadzenie przez MW Trade skupu akcji własnych.

“Zgodnie z umową, wezwanie zostanie ogłoszone przez MWT i BI pod warunkiem zawarcia umowy organizacyjnej między MWT, BI i RW przy czym MWT, BI i RW nie są zobowiązani do jej zawarcia” – czytamy dalej.

Umowa przewiduje także zobowiązanie emitenta do udzielenia BI na jej żądanie pożyczki pieniężnej w maksymalnej wysokości 652 200 zł na warunkach rynkowych i na okres do 23 grudnia 2023 roku pod warunkiem udzielenia zabezpieczenia jej spłaty.

Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cena | btc | sp500 index | sp500 wykres | najwyższy kurs korony islandzkiej | eur usd | cdprojekt akcje notowania |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here