Naga MarketsGetin NobleGrupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 5 krajach w 7 branżach (bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring). Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku. Spółka opublikowała raport z wynikami za III kwartał. Poniżej najważniejsze szczegóły z dokumentu.

Spółka wypracowała w III kwartale 13,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 88,24 mln zł zysku rok wcześniej.

“W III kwartale 2018 roku Grupa Getin Holding osiągnęła wynik netto na działalności podstawowej, przypisany akcjonariuszom większościowym, na poziomie 13,9 mln zł względem 17 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego (po wyeliminowaniu zdarzeń jednorazowych). Głównym motorem wzrostu w raportowanym okresie, po raz kolejny, okazała się działalność zagraniczna Grupy. W III kwartale br. wynik netto spółek zagranicznych ukształtował się na poziomie 36 mln zł względem 25,4 mln zł osiągniętych w III kw. 2017 roku (wzrost o +42,1%)” – czytamy w komunikacie.

Łączny zysk netto dla segmentów zagranicznych za 9 miesięcy 2018 roku, wyniósł 84,7 mln zł i był o 119% wyższy względem analogicznego okresu w 2017 roku, podano także.

W ujęciu ogółem (wraz z wynikiem przypisanym udziałowcom niekontrolującym) w III kw. br. odnotowano 0,47 mln zł straty netto wobec 133,58 mln zł zysku rok wcześniej.

Wynik z tytułu odsetek wyniósł 247,08 mln zł wobec 238,06 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 26,02 mln zł wobec 108,85 mln zł rok wcześniej.

Aktywa razem wyniosły 28,27 mld zł na koniec III kw. 2018 r. wobec 28,08 mld zł na koniec 2017 r.

Od początku roku spółka wypracowała 147,52 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 148,1 mln zł zysku rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 4,97 mln zł wobec 3,42 mln zł straty rok wcześniej.

“Sytuacja naszych spółek na rynkach zagranicznych jest bardzo dobra. Korzystamy z koniunktury, czego efektem są osiągane wyniki. Obecna kondycja naszego biznesu to również zasługa sukcesu optymalizacji, jaką przeprowadziliśmy po kryzysie ukraińskim. Dowodem na to są rezultaty osiągane przez nasze spółki na Ukrainie i w Rosji. Również wyniki wypracowane w Rumunii pozwalają także i na ten rynek patrzeć z dużym optymizmem” – powiedział prezes Piotr Kaczmarek, cytowany w komunikacie.

 

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki drożeją na otwarciu sesji o ponad 6%. Na wykresie widać, że cena testuje linię trendu spadkowego, a układ szczytów jest prospadkowy. Jeżeli udałoby się wybić linie trendu, popyt miałby otwartą droga na wyższe rejony, w tym do okolic ostatniego wierzchołka.

getin
źródło xStation 5

Czytaj także: Echo Investment [ECH], LiveChat [LVC] – Gorące spółki dnia 29.11.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHerkules – poprawia rentowność, kurs blisko oporu 3 zł
Następny artykułTXM – powiększa stratę w III kwartale, akcje 7% w dół
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here