Naga MarketsGrupa Getin Holding prowadzi działalność operacyjną w 7 branżach: bankowość, leasing, pośrednictwo finansowe, doradztwo księgowe, finansowanie publicznej służby zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego, obrót i zarządzanie wierzytelnościami oraz faktoring.

Te artykuły również Cię zainteresują

Podczas sesji z minionego piątku spółka dostarczyła na rynek szereg informacji, które wywołały silny ruch wzrostowy na bardzo mocno wyprzedanych akcjach. Spółka opublikowała wyniki finansowe. W drugim kwartale wypracowała ponad 191,5 mln zł straty netto. Natomiast od początku roku strata netto wyniosła ponad 161 mln zł. Powodem strat miały być utworzone dodatkowe rezerwy przez Idea Bank, które obniżyły wynik skonsolidowany o 54 mln zł. Pozytywnie natomiast brzmiały słowa prezesa Idea Banku, który stwierdził, że spółka w kolejnych kwartałach powinna notować już zyski. Ponadto spółka spodziewa się w najbliższych zatwierdzenia planu ochrony kapitału banku przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dodał także, że przewiduje, iż w listopadzie znane będą wyniki analizy dotyczącej połączenia banku z Getin Noble Bank. W piątek rozpoczął się także proces scalenia akcji Getin Holdingu w stosunku 4 do 1.

Tower Investments specjalizuje się w kompleksowej obsłudze deweloperskiej największych sieci handlowo-usługowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskanie niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu “pod klucz”.

Akcje spółki drożały w miniony piątek o ponad 10%, a podczas całego tygodnia o ponad 40% przy zwiększonych obrotach. Powodem silnego odbicia była publikacja wyników za pierwszą połowę roku. Spółka wypracowała 5,46 mln zł zysku netto wobec zaledwie 0,49 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wzrosły z niespełna 4 mln zł w ubiegłym roku do ponad 31 mln zł. W komunikatach dodano, że spółka ma 25 zabezpieczonych projektów na sprzedaż nieruchomości o łącznym potencjale sprzedażowym ponad 251 mln zł. Prezes spółki podtrzymał także politykę dywidendową. Firma zamierza dzielić się z akcjonariuszami 30-50% zysku za 2018 rok. Patrząc na wykres widać, że w tym roku akcje podlegają silnej przecenie i spadają od początku roku. Wydaje się, że pierwszym celem dla strony popytowej jest obecnie okolica 30 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here