Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Podmioty wchodzące w skład Grupy to głównie instytucje finansowe prowadzące działalność bankową, leasingową, doradztwa oraz dystrybucji produktów finansowych.

getin

Spółka jest w trakcie wspaniałej serii i od początku grudnia ubiegłego roku notuje niemal same wzrostowe sesje. Nie inaczej było we wtorek, kiedy wzrosty ostatecznie osiągnęły poziom 9,5% przy całkiem przyzwoitych obrotach. Na wykresie widać już prawie 3 letni trend spadkowy. Ciekawie wygląda wybicie linii trendu i jej późniejszy dwukrotny re-test. Wydaje się, że teraz czas na wybicie poziomu ostatniego szczytu trendu czyli oporu w rejonie 1,18 zł. Jeżeli do tego dojdzie spółka będzie miała szanse na dalsze wzrosty, a najbliższym celem stanie się rejon 1,40 zł.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

PKO Bank Polski jest największym, uniwersalnym bankiem komercyjnym w Polsce.

pkobp

Wtorkowa sesja była niezwykle udana także dla innego banku – PKO BP. Spółka wzrosła o 5,6% przy wsparciu dość solidnych obrotów. Pod względem technicznym dokonało się mocne wybicie kluczowego oporu w rejonie 28 zł. Poziom ten, zarówno jako wsparcie jak i jako opór był respektowany od sierpnia 2015 roku. Wybicie sprawia, że pojawia się szansa na utworzenie nowego trendu wzrostowego. Cena powinna obecnie rosnąć przynajmniej do okolic 31,60 zł, choć zasięg formacji podwójnego dna prognozuje większe wzrosty.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – ciekawy poranek w Europie
Następny artykułCySEC pozwoli donieść na własnego szefa?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here