Naga MarketsGrupa Kapitałowa Getin Holding S.A., założona przez dra Leszka Czarneckiego, to jedna z najszybciej rozwijających się polskich grup finansowych.

źródło xStation 5

Spółka traci na wartości niemal nieustannie od ponad roku, w 2018 przecena przekracza już 80%. Powody takiego stanu rzeczy są dość znane. Główne to wiązanie spółki ze sprawą GetBack, gdyż Idea Bank był zaangażowany w sprzedaż obligacji GetBacku. Główna fala spadków nastąpiła tuż po wybucha afery. Część problemów to także spore obciążenie kredytami hipotecznymi we frankach szwajcarskich. Kurs podbił na chwilę przed publikacją wyników, pozytywnie też reagował rynek na plany połączenie Idea Banku z Getin Noble Bankiem. Wydaje się, że poprawa nastroju była jednak tylko chwilowa. Ostatnio kurs znowu spadł, po informacji o wpisaniu spółki na listę alertów. Powodem jest trwały spadek notowań poniżej 0,50 zł. Stąd też próba ratowania się poprzez scalenie akcji w stosunku 4:1. W ten sposób przynajmniej na jakiś czas spółka wyrwie się z listy alertów. Wszystko to są jednak doraźne działania, a sentyment do spółki nadal zdaje się być negatywny. Trudno o nagły powrót zaufania i wydaje się, że sporo czasu upłynie zanim inwestorzy przychylniej zaczną patrzeć na spółki z grupy Getin.

 

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD najwyżej od połowy sierpnia po dobrych danych z USA
Następny artykuł1,5 bln dolarów – tyle kosztowały wystąpienia szefa Fed
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here