Naga Markets

Getin Holding: Decyzja BFG w sprawie Getin Noble Banku bez wpływu na wynikiWarszawa, 30.09.2022 (ISBnews) – W wyniku decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) kapitały własne Getin Holding zmniejszą się o 12,98 mln zł, ale nie będzie to miało wpływu na wyniki, podała spółka.

Wartość akcji banku (66 771 592 akcji zwykłych na okaziciela) w bilansie emitenta wynosi 11.979 tys. zł. W związku z umorzeniem akcji banku w konsekwencji jego przymusowej restrukturyzacji wycena akcji banku zostanie spisana do zera, w wyniku czego kapitały własne emitenta na poziomie jednostkowym i skonsolidowanym zostaną obniżone o tę kwotę (11.979 tys. zł). Decyzja BFG nie ma wpływu na wynik emitenta” – czytamy w komunikacie.

Getin Holding poinformował również, że jest w trakcie analizy co do podjęcia kroków prawnych dotyczących ochrony inwestycji w Getin Noble Bank.

BFG podał wcześniej dziś, że rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Banku, którego działalność zostanie przeniesiona 3 października do wspólnego banku BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych, utworzonego przez osiem banków komercyjnych. Zarząd banku uległ rozwiązaniu, a kompetencje rady nadzorczej zostały zawieszone. Administratorem GNB został Paweł Małolepszy. Łączna kwota przeznaczona na ustabilizowanie sytuacji i pokrycie strat GNB to 10,34 mld zł.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 48,37 mld zł na koniec 2021 r.

Akcje Getin Holding są notowane na GPW od 2001 roku.

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBank of America obniża rekomendację dla akcji Apple. Producent iPhone’a ma problemy?
Następny artykułMarketing na podstawie danych. Rozmowa z ekspertką Pauliną Walkowiak CEO cux.io | Pakt z Biznesem #75
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here