Naga MarketsGetBack publikuje wstępny raport finansowy za pierwsze półrocze działalności spółki w tym roku. Wynik chyba nikogo nie dziwi, a upadający windykator informuje o około 1,12 mld złotych straty. 


Jednak nie jest to wynik ostateczny, ponieważ opublikowane dziś sprawozdanie jest jedynie wstępne i nie przeanalizowane przez audytora.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z dokumentów wynika, że strata na działalności operacyjnej GetBack wyniosła 826,8 mln złotych wobec 156,1 mln złotych zysku rok wcześniej. Przychody netto grupy wyniosły -392 mln złotych, a nabyte pakiety wierzytelności przyniosły GetBack 435,1 mln złotych strat.

Spółka podała, że ujemne przychody z tytułu nabycia pakietów wierzytelności wynikają w dużej mierze z utraty wartości portfeli wierzytelności w wysokości 552,3 mln zł z tytułu obsługiwanych portfeli wierzytelności – czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

Spółka poinformowała również, że na koniec czerwca 2018 roku dysponowała portfelem wierzytelności o wartości 1,43 mld złotych. Na koniec 2017 roku wartość ta wyniosła 1,75 mld złotych.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Problemów GetBack ciąg dalszy

O tym, że w spółce źle się dzieje głośno zrobiło się w kwietniu tego roku, kiedy ówczesny prezes spółki poinformował o prowadzonych rozmowach z PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju na temat finansowania działalności windykatora. Pokłosiem tej afery było zawieszenie możliwości handlu na wszystkich instrumentach spółki.

W maju mówiło się, że strata GetBack za miniony rok może sięgnąć miliarda złotych, a zaledwie kilka miesięcy temu do spółki weszło Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymując przy tym pięć osób pod zarzutem działania na szkodę spółki. Wraz z problemami GetBack rosły problemy posiadaczy akcji czy obligacji spółki. We wrześniu Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych poinformowało o gotowości wsparcia osób, które zainwestowały w papiery GetBack.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here