Naga MarketsW ramach zaktualizowanych propozycji układowych, spółka Getback proponuje spłatę obligatariuszom (czyli wierzycielom grupy pierwszej) 27% głównej należności. Jak wynika z komunikatu podmiotu, spłata odbywała będzie się w kilkunastu ratach z umorzeniem odsetek. Co więcej, wierzyciele mają otrzymać także akcje serii F wycenione na 5 groszy każda.


W ramach konwersji wierzytelności na akcje, kapitał zakładowy zostanie podwyższone o kwotę wynoszącą co najmniej 1,4 mld zł (i nie wyższą niż 2 mld zł) poprzez ustanowienie od 28 do 40 miliardów nowych akcji serii F.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto wspomnieć, że wierzyciele spółki zostali podzieleni na osiem grup. Ich dokładny opis dostępny jest w komunikacie podmiotu. Ostatni raz o GetBack pisano w zeszłym tygodniu kiedy spółka zdecydowała się ponownie przesunąć termin raportu za pierwszy kwartał bieżącego roku, nie podając jednocześnie nowej daty publikacji. Natomiast już w kwietniu analitycy Quercus TFI określali problemy GetBack mianem „Amber Gold 2”. Zdaniem prezesa Quercus TFI, Sebastiana Buczka, upadek GetBack może zagrozić aktywom, których suma będzie wyższa niż w przypadku sprawy Amber Gold. W przypadku głośnej sprawy sprzed lat mowa nawet o 600 mln PLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here