Naga MarketsW 2020 roku na podwyżki cen prądu powinni przygotować się klienci Taurona, którzy za energię zapłacą średnio 12% więcej. W przypadku Enei, Energii oraz PGE nowe taryfy nie został zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki w związku z czym nie mogą zmienić swoich stawek. W tym samym czasie na rynku polskim mówiło się również o karze finansowej, którą KNF zdecydował się nałożyć na spółkę GetBack. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM. 


Ceny prądu w 2020 roku – na co powinni przygotować się konsumenci?

“Uznaliśmy, że nie możemy uznać propozycji taryf tych sprzedawców(…) Nie mogłem przychylić się do wniosków przedsiębiorstw, które pomimo kilku rund negocjacji nie zdecydowały się przystać na poziom taryf akceptowalny z punktu widzenia nadrzędnych celów regulacji. Przekazane przez sprzedawców informacje oraz porównanie warunków funkcjonowania rynku energii elektrycznej w roku 2019 z przewidywaniami na rok 2020, nie uzasadniają – w naszej ocenie – oczekiwanego przez przedsiębiorstwa wzrostu przychodu” – oświadczył na konferencji prasowej prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Rafał Gawin.

GetBack z karą 500 tysięcy złotych od KNF

Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 17 grudnia 2019 r. nałożyła na GetBack SA w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie karę pieniężną w wysokości 500 tysięcy zł za naruszenia w zakresie sporządzania śródrocznych raportów okresowych za 2017 r. oraz nieterminowe przekazanie 3 raportów okresowych za 2017 r. i I kwartał 2018 r. Jak twierdzi KNF, GetBack w poszczególnych raportach zawyżał wartości portfeli wierzytelności i wynik finansowy, nie zamieszczał rzetelnych i kompletnych ujawnień związanych z ryzykiem płynności oraz dopuścił się innych naruszeń opisanych w komunikacie Komisji.

Komisja przypomina, że w przypadku naruszenia przez emitentów papierów wartościowych dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym obowiązków informacyjnych polegających na publikowaniu raportów okresowych istnieje również możliwość ukarania osób, które w czasie naruszenia sprawowały funkcję członka zarządu lub rady nadzorczej. W takim przypadku kara pieniężna wynosi maksymalnie 1 000 000 zł – w stosunku do członka zarządu oraz 100 000 zł – w stosunku do członka rady nadzorczej.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIfo: Poprawa nastrojów biznesowych w Niemczech. Kurs euro zyskuje w reakcji na pozytywne dane
Następny artykułNZDCAD – fałszywe wybicie z inside bar – 18.12.2019
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here