Naga MarketsGetBack: Czy Leszek Czarnecki zostanie aresztowany ?Jak donosi stacja radiowa RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie chce aresztowania Leszka Czarneckiego, co ma dotyczyć afery GetBack. Z doniesień wynika, że do sądu miał już wpłynąć wniosek w tej sprawie! Czy polski biznesman trafi za kratki?

Afera GetBack: Prokuratura chce aresztu dla Leszka Czarneckiego

Według doniesień stacji radiowej, śledczy zajmujący się aferą GetBack “znaleźli powód, by postawić zarzuty w sprawie także byłemu właścicielowi GetBack, a także banków, które oferowały obligacje tej instytucji finansowej Leszkowi Czarneckiemu. Jest już postanowienie o postawieniu mu zrzutów”.  Zdaniem RMF, śledczy doszli do wniosku, że za działanie piramidy finansowej powinni odpowiadać nie tylko jej twórcy, ale także właściciele banków, które pośredniczyły w sprzedaży obligacji spółki.

Przypomnijmy, że afera GetBack wybuchła już ponad 2 lata temu, w kwietniu 2018 roku. Około 10 tysięcy poszkodowanych zakupiło obligacje spółki za pośrednictwem banków, jak i maklerów. Straty szacuje się na około 2,5 miliarda złotych. Obligacje GetBack można było kupić także w Idea Banku, który należy do Czarneckiego, dlatego prokuratura ma twierdzić, że również ponosi on odpowiedzialność za powstałą aferę.

Zobacz także: GetBack chce od Altus TFI i 12 funduszy prawie 135 mln zł odszkodowania

Do tej pory w sprawie zatrzymany został Konrad K., prezes spółki GetBack, któremu postawiono zarzuty popełnienia aż ośmiu przestępstw, między innymi jest to usiłowanie oszustwa opiewające na kwotę 250 milionów złotych, a także wyrządzenie szkody majątkowej na ponad 185 mln zł.

Jeśli chodzi natomiast o zatrzymanie Leszka Czarneckiego, jest ono nie możliwe ponieważ przebywa on aktualnie za granicą. Dopiero w momencie gdyby sąd przychylił się do wniosku prokuratury, można by za nim wysłać list gończy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here