Naga MarketsGetBack, spółka  w restrukturyzacji wnosi do rady wierzycieli o zezwolenie na umorzenie postępowania układowego. Po jego umorzeniu, spółka planuje złożyć wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

“Emitent wystąpił do rady wierzycieli o podjęcie uchwały w przedmiocie udzielenia przez radę wierzycieli zezwolenia na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego do dnia 6 sierpnia 2018 r.” – napisano w komunikacie.

W przypadku udzielenia zgody, spółka planuje nie później niż 6 sierpnia złożyć w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu VIII Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wniosek o umorzenie przyspieszonego postępowania układowego oraz żądanie otwarcie postępowania sanacyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Instytucje nadzorujące GetBack pod lupą NIK

Wcześniej, w ramach zaktualizowanych propozycji układowych, spółka Getback zaproponowała spłatę obligatariuszom (czyli wierzycielom grupy pierwszej) 27% głównej należności. W tamtym komunikacie mowa była o spłacie w kilkunastu ratach z umorzeniem odsetek. Co więcej, wierzyciele mieli otrzymać także akcje serii F wycenione na 5 groszy każda.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here