Naga Markets
monety i flaga UKPomimo braku podwyżek stóp podczas ostatniego posiedzenia Banku Anglii (1 listopada) funt brytyjski silnie się umacniał, zyskując 270 pipsów w trakcie jednej sesji. Jak widać, nic nie jest w stanie zatrzymać pozytywnych nastrojów wywołanych postępem rozmów w sprawie Brexitu. Rynki stały się do tego stopnia wrażliwe na doniesienia dotyczące rozwodu UK z UE, że reagowały we wtorek kolejnym umocnieniem po… geście podniesionego kciuka, którego autorem był sekretarz ds. Brexitu, Dominic Raab.


Kciuk w górę umacnia funta

Gest uniesionego kciuka wypycha funta na sesyjne maksimaInwestorzy czekali na wiadomości o postępach w rozmowach ws. Brexitu z premier Theresą May, która zebrała swój gabinet we wtorek rano. Kiedy redaktorka BBC Laura Kuenssberg napisała na Twitterze, że sekretarz Brexitu, Dominic Raab, pokazał gest kciuka w górę po wyjściu ze spotkania, funt brytyjski umocnił się o 40 pips w stosunku do dolara amerykańskiego.

– Czy to nie wspaniałe, że pracujesz na rynku, na którym prosty kciuk w górę przesuwa walutę o 40 pipsów? – powiedział Jordan Rochester, analityk w Nomura International Plc.

Para GBP/USD, która przed tweetem oscylowała w okół poziomu 1.3035 USD, wzrosła do 1.3072 USD, a następnie osiągnęła dzienny szczyt 1.3096.

Gest uniesionego kciuka wypycha funta na sesyjne maksima

Zobacz również: Silne odreagowanie na GBPUSD. Czy to już powrót do wzrostów?

Brytyjska waluta utrzymywała tendencję wzrostową nawet po opublikowaniu raportów sugerujących, że ministrowie UK nie zgodzili się, czy udzielić Unii Europejskiej koncesji na osiągnięcie porozumienia. Do końca Brexitu pozostaje jeszcze 5 miesięcy, a więc wraz z upływem czasu Wielka Brytania będzie pod coraz większą presją osiągnięcia porozumienia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlockchain.com rozdaje $125 mln w XLM! Największy airdrop w historii
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – JOLTs poniżej oczekiwań
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here