Naga Marketsmonety i flaga UKPomimo braku podwyżek stóp podczas ostatniego posiedzenia Banku Anglii (1 listopada) funt brytyjski silnie się umacniał, zyskując 270 pipsów w trakcie jednej sesji. Jak widać, nic nie jest w stanie zatrzymać pozytywnych nastrojów wywołanych postępem rozmów w sprawie Brexitu. Rynki stały się do tego stopnia wrażliwe na doniesienia dotyczące rozwodu UK z UE, że reagowały we wtorek kolejnym umocnieniem po… geście podniesionego kciuka, którego autorem był sekretarz ds. Brexitu, Dominic Raab.


Kciuk w górę umacnia funta

Gest uniesionego kciuka wypycha funta na sesyjne maksimaInwestorzy czekali na wiadomości o postępach w rozmowach ws. Brexitu z premier Theresą May, która zebrała swój gabinet we wtorek rano. Kiedy redaktorka BBC Laura Kuenssberg napisała na Twitterze, że sekretarz Brexitu, Dominic Raab, pokazał gest kciuka w górę po wyjściu ze spotkania, funt brytyjski umocnił się o 40 pips w stosunku do dolara amerykańskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Czy to nie wspaniałe, że pracujesz na rynku, na którym prosty kciuk w górę przesuwa walutę o 40 pipsów? – powiedział Jordan Rochester, analityk w Nomura International Plc.

Para GBP/USD, która przed tweetem oscylowała w okół poziomu 1.3035 USD, wzrosła do 1.3072 USD, a następnie osiągnęła dzienny szczyt 1.3096.

Gest uniesionego kciuka wypycha funta na sesyjne maksima

Zobacz również: Silne odreagowanie na GBPUSD. Czy to już powrót do wzrostów?

Brytyjska waluta utrzymywała tendencję wzrostową nawet po opublikowaniu raportów sugerujących, że ministrowie UK nie zgodzili się, czy udzielić Unii Europejskiej koncesji na osiągnięcie porozumienia. Do końca Brexitu pozostaje jeszcze 5 miesięcy, a więc wraz z upływem czasu Wielka Brytania będzie pod coraz większą presją osiągnięcia porozumienia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here