Naga MarketsGeotrans spada mimo dobrych wyników - zapiski giełdowego spekulantaNotowany na rynku NewConnect Geotrans czyli jeden z liderów eko-hossy, pokazał wczoraj szacunkowe wyniki za pierwsze trzy kwartały roku. Wyniki potwierdzają pozytywny trend jaki od dłuższego czasu panuje w firmowych raportach. Geotrans od początku bieżącego roku wypracował 35,3 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 79%), 15,7 mln zł EBIT (wzrost o 148%) oraz 12,6 mln zł zysku netto (wzrost o 156%). W samym III kwartale spółka miała wg. szacunków 11,5 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 50%), 4,5 mln zł EBIT (wzrost o 52%) oraz 3,6 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku o ponad 58%.

  • Geotrans podtrzymuje pozytywny trend w wynikach finansowych
  • Dobre perspektywy dla spółki na koleje lata
  • Rynek słabo jednak odbiera najnowszy raport

Warto dodać, że silna poprawa wyników spółki rozpoczęła się dzięki zmianom prawnym dotyczącym gospodarki odpadami. Podobnie jak z fotowoltaiką, nasz kraj cały czas jest bliżej początku drogi do rozwoju w tych segmentach, co może oznaczać pozytywne perspektywy dla spółki w kolejnych latach.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zdaniem spółki, rozwój gospodarzy sprawia, że w Polsce produkuje się coraz więcej śmieci, a jednocześnie rosną ceny za ich gospodarowanie. Zmiany legislacyjne, które uderzyły w szarą strefę w tej dziedzinie, sprawiły że spółka wygrywa coraz więcej kontraktów na zagospodarowanie odpadami. W raporcie spółka przyznała także, że pandemia raczej pozytywnie wpływa na firmę, gdyż klienci, głównie oczyszczalnie ścieków nalegają na szybszą realizację kontraktów.

Słaba reakcja na wyniki

Na wykresie mamy około 40% korektę co wydaje się dużą wartością, biorąc pod uwagę perspektywy spółki. Od pewnego czasu spadki wyhamowały i cena porusza się w konsolidacji. Wybicie z niej zapewne wskaże na dalszy kierunek. W ujęciu długoterminowym, wydaje się, że nadal strona popytowa powinna być faworyzowana.

geotrans

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here