Naga MarketsGeotrans rezygnuje z emisji akcji. W listopadzie wzrost kursu o 60% - zapiski giełdowego spekulantaDziałający w branży odpadów Geotrans zdecydował w miniony piątek o odstąpieniu od przeprowadzenia emisji akcji. Spółka dokona weryfikacji strategii, a inwestycje w nowe instalacje do przetwarzania odpadów zostaną zrealizowane ze środków własnych, ewentualnie kredytu bankowego. Wydaje się, że jest to przede wszystkim dobra decyzja z punku widzenia obecny akcjonariuszy. Spółka notuje świetne wyniki, nie powinna mieć więc problemów z finansowaniem inwestycji. Firma ma się skupić na budowaniu długoterminowej wartości i nie zamierza wracać do tematu emisji w najbliższych kwartałach.

  • Geotrans zrezygnował z emisji akcji
  • Wcześniej spółkę wyceniona na 42,10 zł

Przypomnijmy, że po pierwszych trzech kwartałach roku, spółka wypracowała 35,3 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 79%), 15,7 mln zł EBIT (wzrost o 148%) oraz 12,6 mln zł zysku netto (wzrost o 156%). Przed spółką ryzują się nadal korzystne perspektywy. Rozwój kraju zwiększa także produkcję odpadów, a zmiany legislacyjne w tym obszarze tylko spółce sprzyjają. Podobnie jest też z polityką unijną.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwyżka wyhamowała

Na te aspekty zwrócili niedawno uwagę analitycy East Value Research, którzy wycenili spółkę pod koniec listopada na poziomie 42,10 zł, zalecając kupno akcji. Na wykresie, w listopadzie spółka wzrosła o ponad 60%. Obecnie trwa korekta tego impulsu. Ciekawe wsparcie jest oparte o lukę przy 22,50-23 zł.

geotrans

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here