Naga MarketsGeotrans [GTS], Creepy Jar [CRJ] – Gorące spółki dniaPo zamknięciu środowej sesji o kolejnej zawartej umowie poinformował jeden z liderów rynku odpadów w Polsce, spółka Geotrans. Firma zawarła kontrakt z podmiotem z branży wodociągowo-kanalizacyjnej, który dotyczy realizacji usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów poprocesowych w postaci ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych. Wartość wynagrodzenia z tytułu realizacji umowy oszacowana została na kwotę 1,246 mln zł. Warto dodać, że spółka regularnie informuje o podpisaniu podobnych umów z firmami z rożnych branż jak choćby niedawno z podmiotem z branży celulozowo-papierniczej.

    • Geotrans z kolejnym kontraktem. Otoczenie sprzyja branży odpadów
    • Creepy Jar przejdzie na rynek główny GPW

W sumie, od początku roku spółka zawarła już kontrakty o wartości przeszło 3,2 mln zł. Niebawem, bo już 22 marca spółka pokaże raport roczny. Biorąc pod uwagę szacunkowe dane za IV kwartał, można spodziewać się około 45,7 mln zł przychodów (wzrost rok do roku o 61%) oraz około 13,9 mln zł zysku netto, co oznaczałoby wzrost rok do roku o 97%. 2020 rok był więc kolejnym okresem silnego rozwoju spółki, a zaprezentowane wyniki będą rekordowo wysokie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Formacja klina?

Cały czas spółce sprzyja legislacja, także unijna, a rozwiązywanie problemu odpadów w Polsce nadal jest w początkowej fazie. W ostatnich rekomendacjach spółkę wyceniano na 37,70 zł i 42,10 zł. Na wykresie w ostatnich miesiącach możemy mieć do czynienia z konsolidacją w formacji klina.

geotrans


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Nadal w układzie bocznym

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła wczoraj prospekt emisyjny producenta gier Creepy Jar w związku z planowanym przejściem spółki z NewConnect na rynek podstawowy warszawskiej giełdy. Przypomnijmy, że spółka złożyła prospekt w lipcu ubiegłego roku, informując jednocześnie, że przenosiny na rynek główny nie będą wiązały się z ofertą publiczną akcji. Wydaje się, że jest to słuszny krok, choćby z uwagi na fakt, że spółka osiągnęła jeden z największych sukcesów w gamingu na NewConnect, wydając wielki hit jakim szybko stała się gra „Green Hell”.

Gra osiągnęła milionową sprzedaż i cały czas, dzięki wydawanym dodatkom, utrzymuje się na wysokim poziomie. Na 2021 rok planowany jest dalszy rozwój “Green Hell” poprzez wydanie kolejnych dwóch części “Spirits of Amazonia” oraz ekspansji na kolejne platformy – Xbox i PlayStation. Spółka pracuje również intensywnie nad kolejną produkcją o roboczej nazwie “Chimera”.

creepy jar

W całym 2020 r. spółka miała 18,65 mln zł zysku netto w porównaniu z 0,14 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 37,61 mln zł w porównaniu z 6,99 mln zł rok wcześniej. W ostatniej rekomendacji z lutego, akcje wyceniono na 1309 zł. Po gigantycznym, ponad 1000% wzroście z ubiegłego roku, korekta w maksymalnym punkcie sięgnęła ok. 35%. To pokazuje, że sentyment do spółki nadal jest bardzo pozytywny.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw analiza | giełda pgnig | wiadomości bitcoin | kursy walut forex | wti |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here