Naga MarketsGeotrans działa na rynku ochrony środowiska. Spółka specjalizuje się w zagospodarowywaniu odpadów oraz rekultywacji terenów zdegradowanych oraz składowisk.

geotrans

Spółka zalicza w tym roku wzrost już o około 380%. Spoglądając w raporty, można zauważyć poprawę wyników. Rosną przychody, wynik netto także. Poprawia się rentowność i spada zadłużenie. Jest na tyle dobrze, że spółka była w stanie wypłacić w tym roku całkiem solidną dywidendę. Tak duże wzrosty wymagały jednak udziału emocji po stronie inwestorów. Co więc napędzało hossę? Spółka zajmuje się gospodarką odpadami. Któż nie słyszał o mocno rosnących cenach za wywóz śmieci? Po za tym tematyka środowiska, śmieci czy odnawialnych źródeł energii jest modna na giełdzie w ostatnim czasie, można tu wspomnieć choćby hossę na spółkach zajmujących się fotowoltaiką.

Po za tym, spółka ostatnie lata inwestowała w rozwój, nowe instalacje co skutkuje zawieraniem kolejnych umów. Sprzyja także otoczenie czyli presja na ograniczenie szarej strefy na rynku odpadów. W jednym z wywiadów prezes firmy przyznał, że działania rządu w tej sprawie czyli m.in. wprowadzenie bazy danych o odpadach, która zmusza firmy do legalnego gospodarowania odpadami, zdecydowanie sprzyjają jego firmie. Wydaje się więc, że nacisk na ekologię w najbliższych latach nie osłabnie, co nadal powinno tworzyć dobry klimat dla Geotransu. Spółka planuje także wejść na główny rynek GPW, co mogłoby oprawić jej rozpoznawalność wśród inwestorów. Na wykresie mamy płytką korektę, która w każdej chwili może się zakończyć. Wczoraj mieliśmy bardzo mocną sesję przy wzroście obrotów. Jeżeli także dzisiaj kurs będzie wzrastać, pojawi się szansa na powrót do głównego trendu.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here