Naga MarketsGeorge Soros skupuje tracące pokłosiem sprawy Archegos spółkiGeorge Soros skupuje akcje warte miliony dolarów związane z upadkiem firmy Archegos, donosi agencja prasowa Bloomberga. Kiedy fundusz typu family office upada ściąga za sobą wiele innych podmiotów, a najbogatsi wybierają się na zakupy. Według obecnych danych, Soros kupił 194 mln dolarów w akcjach ViacomCBS i 77 mln dolarów w akcjach Baidu, jak podał raport.

  • Podczas poniedziałkowej sesji media obiega informacja, że firma Sorosa skupuje spółki spadające za sprawą afery Archegos
  • Archegos Capital Management mierzył się w marcu z margin call, który pogrzebał fundusz
  • Na sprawie straciło drastycznie i szybko wiele innych podmiotów 
  • Te z kolei skupowane są przez Georga Sorosa

George Soros kupuje akcje warte miliony związane z upadkiem firmy Archegos

Poniedziałkowy poranek to głównie informacja obiegająca inwestorów, iż George Soros podobno skupował akcje, które ucierpiały w wyniku upadku Archegos Capital Management w marcu. Wedlug danych pozyskanych przez Bloomberga, Soros kupił 194 mln dolarów w akcjach ViacomCBS i 77 mln dolarów w akcjach Baidu. Firma kupiła również warte 46 mln dolarów akcje Vipshop Holdings Ltd i 34 mln dolarów akcje Tencent Music Entertainment Group.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres Viac H4 17.05.2021
ViacomCBS H4 17.05.2021

Przypomnijmy jedynie, iż straty banków związane z upadkiem Archegos Capital Management przekroczyły 10 mld dolarów, po tym jak Nomura i UBS stały się ostatnimi globalnymi bankami, które ujawniły prawdziwy wpływ upadku funduszu hedgingowego na ich finanse.

Archegos Capital Management będący funduszem typu family office. Jest to prywatna firma – fundusz, która zajmuje się zarządzaniem inwestycjami i majątkiem zamożnej rodziny, zwykle takiej, która posiada ponad 100 milionów dolarów w aktywach do zainwestowania. Nie ma ona w USA obowiązku składać w SEC raportów finansowych, przez co również nie do końca wiadomo zawsze, jakimi tak naprawdę aktywami zarządza taki podmiot i jakie aktywa są przez nie skupowane.

Jak wiadomo, Archegos Capital Management nie praktykował wejść na realnym rynku – a podpierał się rynkiem mocno lewarowanym typu CFD, stawiając na maksymalizację potencjału zarządzanego kapitału. Jak się okazało w marcu obecnego roku – było to zgubne, ponieważ firma zajmowała duże pozycje na na akcjach koncernu ViacomCBS, które przez informację o nowych akcjach zaczęła gigantycznie spadać. Nie trudno się domyślić, iż pociągnęło to za sobą konserwację uzupełnienia depozytu – margin call, na którego to funduszu nie było już stać.

To pociągnęło za sobą lawinę spadków na spółkach takich jak ViacomCBS, Baidu, Inc czy dużych bankach, które obecnie Sors skupuje według źródeł Bloomberga. Dla przypomnienia – światowe banki straciły prawie 10 miliardów dolarów z powodu upadku Archegos, co również odbiło się na resztę sektora finansowego.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here