Naga Markets
Firma inwestycyjna założona i prowadzona przez miliardera George’a Sorosa wzięła udział w zakupie obligacji spółki Tesla Inc. Tym samym producent elektrycznych samochodów, kierowany przez Muska zyskał czołowego inwestora i sporo gotówki.


Soros Fund Management objął 35 milionów dolarów w obligacjach zamiennych na akcje, które zapadają w marcu 2019 roku. Rzecznik Sorosa odmówił komentarza w tej sprawie, należy także pamiętać, że zakup ten dokonał się na koniec I kwartału, po 45 dniach decyzja została odtajniona, nie ma pewności, że pozycje Sorosa są wciąż aktualne. Z drugiej strony to jedyne publiczne źródło śledzenia tego co kupują i sprzedają duzi gracze.

Zobacz też: Rockefeller, Soros i Rothschild inwestują w kryptowaluty

Musk, który podobnie jak Soros jest także miliarderem, ciągle znajduje się pod presją inwestorów, chce udowodnić, że firma może rozwiązać problemy produkcyjne, powstrzymać odejścia pracowników i rozwiązać problemy związane z wypadkami z udziałem samochodów elektrycznych.

W fabrykach Tesli wciąż dochodzi do przestojów i istniały poważne obawy co do pozyskania nowego kapitału przez spółkę. W ostatnim kwartale Tesla wykazała rekordową stratę blisko 800 mln dolarów, w kursie akcji również widać niepewność, bowiem nie może się on podnieść po ostatniej przecenie. Soros już wcześniej posiadał akcje Tesli, lecz pozbył się ich w końcówce roku.

Źródło: Reuters

Nie pomaga nawet zapowiedz nowego modelu – y, który ma zadebiutować w 2020 roku i ma załatać przestrzeń pomiędzy modelem X i 3. Mimo to firma przechodzi gruntowną reorganizację i taki zastrzyk gotówki pomoże w ambitnych planach firmy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLedgerX wprowadza bitcoinowe konto oszczędnościowe licencjonowane przez CFTC
Następny artykułGala Inwestorów XM już w tę sobotę! Odbierz darmowy bilet już dziś!
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here