Naga MarketsSoros Fund Management należący do legendarnego inwestora George’a Sorosa zwiększył swoje udziały w sektorze bankowym i nieruchomościach. Zarządzający w ten sposób chce uchronić się przed coraz to wyższą inflacją i wygenerować kolejne, miliardowe zyski.

  • Fundusz George’a Sorosa znów interesuje się sektorem bankowym
  • Miliarder wchodzi również mocniej w rynek nieruchomości
  • Fundusz na koniec kwartału posiadał 4,96 mld dolarów w amerykańskich akcjach
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

George Soros widzi okazje w nieruchomościach i bankach

Soros Fund Management zwiększył swoje inwestycje w sektorze nieruchomości i finansów w ostatnim kwartale. Według ostatnich danych wydaje się być przekonany o dobrych wynikach dużych banków, jak donosi portal Bloomberg.Według najnowszych danych opublikowanych przez fundusz hedgingowy George’a Sorosa, ten widzi dobry moment na wejście w sektor nieruchomości i finansów (sektor bankowy). Fundusz objął nowe pozycje w Hill-Rom Holdings, MGM Growth Properties, JP Morgan i Goldman Sachs. To jednak nie wszystko – zarządzający funduszem z Nowego Jorku zwiększył również swoje udziały w IHS Markit i firmie budowlanej Dr Horton.

wykres Kurs akcji Goldman Sachs H1 15.11.2021
Kurs akcji Goldman Sachs H1 15.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Czytając dalej raport dane pokazują również, że firma inwestycyjna Sorosa całkowicie zrezygnowała ze startu producenta akumulatorów do samochodów elektrycznych QuantumScape i producenta wind Otis. Jest to jednak z bardziej znaczących zmian, ponieważ inwestor-miliarder jeszcze w styczniu obecnego roku postawił na ten biznes dziesiątki milionów. Wycofanie się jednak z

Na koniec raport przedstawił również, że firma inwestycyjna miliardera posiadała na koniec kwartału 4,96 mld dolarów w amerykańskich akcjach, co oznacza spadek o 205,2 mln dolarów w porównaniu z poprzednim okresem. Niemniej obecne zainteresowanie sektorem finansowym i nie tylko może sprawić, że wraz z kolejnym raportem dostrzec będzie można większe zaangażowanie kapitału.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here