Naga MarketsGeorge-Soros-006George Soros – jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie – porównał noworoczne spowolnienie na giełdzie do sytuacji z 2008 roku. Czy wkraczamy w nowy kryzys finansowy? 


Wiele krajów jeszcze nie otrząsnęło się po ostatnich zawirowaniach w światowej gospodarce, a cześć analityków i inwestorów od jakiegoś czasu ostrzega przed kolejnym kryzysem. Jednym z nich jest kontrowersyjny węgierski inwestor – George Soros. Jego zdaniem winę za obecne spowolnienie na giełdach ponoszą Chiny, które mają problemy z przystosowaniem się do nowych regulacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chciałbym powiedzieć, że to wszystko sprowadza się do kryzysu. Gdy patrzę na rynki finansowe, widzę poważne wyzwania które przypominają mi 2008 rok – powiedział Soros podczas wystąpienia w Sri Lance

Jego komentarz pojawił się chwilę po tym jak Chińczycy zawiesili handel na swojej giełdzie zaledwie w 870 sekund po otwarciu giełdy. Shanghai Composite zdążył w tym czasie osunąć się aż o 7%. To już druga taka sytuacja w tym tygodniu, całe szczęście Chińczycy wprowadzili specjalne regulacje mające zapobiec panice na giełdach.

George Soros, a tak właściwie György Soros, to 84-letni miliarder pochodzący z Węgier. Jest postacią ze wszech miar kontrowersyjną. Swój majątek zaczął gromadzić na inwestycjach w tzw. przedsiębiorstwa śmieciowe. Sławę w kręgach finansowych zdobył w 1992 roku, po “ataku na Bank Anglii”. Soros zauważył wtedy, że funt jest mocno przewartościowany i przy pomocy spekulacji zagrał na spadki, angażując 10 mld USD. W ciągu jednej nocy zarobił na czysto miliard dolarów. Kilka lat później brytyjskie ministerstwo gospodarki podało informację, że Wielka Brytania straciła podczas tamtej spekulacji blisko 2,5 mld funtów.

shanghai
Osunięcie Shanghai Composite w ciągu ostatnich pięciu sesjiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here