Naga MarketsGeopolityczny analityk George Friedman podzielił się ostatnio swoimi bardzo negatywnymi opiniami na temat technologii blockchain i jej przyszłości. W czwartek w wywiadzie dla CNBC Friedman stwierdził, iż technologia blockchain stanie się przestarzała, a z czasem zostanie rozszyfrowana.


Zobacz również: Szwajcaria: Blockchain spenetruje całą gospodarkę

Te artykuły również Cię zainteresują
Friedman nie szczędzi słów

George Friedman jest założycielem Geopolitical Futures i autorem książki “The Next 100 Years: A Forecast for 21stury”. Jego poglądy na świat są często sprzeczne z głównym nurtem np. spodziewa się, że USA pozostaną dominującą potęgą, podczas gdy Chiny będą się borykać z wieloma problemami i nie będą tak silne jak uważa większość.

Znany analityk niekoniecznie jest jednak przeciwny tej technologii. Przyznał, że widzi jej przydatność, lecz pewnego dnia stanie się przestarzała.

“To jest przydatne, to ma potencjał”, powiedział. „Ale w pewnym momencie stanie się przestarzałe”.

“Nigdy nie widziałem technologii szyfrowania, która nie została złamana”, powiedział Friedman w czwartek w CNBC. “Wątpię, by w przyszłości rosyjskie, chińskie czy amerykańskie służby wywiadowcze nie były w stanie odszyfrować blockchaina.”– dodał.

Zobacz również: Brazylia: Bank centralny będzie wykorzystywał technologię blockchain

Analitycy podzielają to zdanie

Zdanie George’a podzielają niektórzy analitycy, którzy również zauważyli, że wraz z rozwojem technologii kwantowej, blockchain będzie bardzo łatwy do odszyfrowania, a więc może zostać w ten sposób pozbawiony swojego największego atutu. Podkreślają jednak, że na taki scenariusz przyjdzie nam czekać jeszcze wiele lat, a przez ten czas technologia blockchain może również ewoluować

invest

To bardzo ciekawe spojrzenie na tą nową technologię, a w niedalekiej przyszłości może okazać się, że Friedman ma rację. W końcu widzieliśmy już kilka przykładów w historii “niezniszczalnych rzeczy”, które zostały zastąpione nowszymi czy lepszymi rozwiązaniami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 22.06.2018
Następny artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 22 czerwca
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here