Naga Markets

genXone debiutuje na NewConnectWe wtorek na rynku NewConnect swój debiut ma kolejna spółka z branży biotechnologicznej, zajmująca się rozwojem testów na obecność COVID-19. Do obrotu trafi łącznie 3,295 milionów akcji genXone, których wartość nominalna wynosi złotówkę. Ceną odniesienia jest 6,9 złotych, a wycena 22,7 milionów złotych.

  • Spółka przeprowadza testy na COVID-19 i bada pochodzenie wirusa.
  • Przychody ze sprzedaży wzrosły w drugim kwartale o 5,2 miliona złotych.
  • genXone wznowi projekt Nanobiome.

Walka z pandemią

Spółka od początku pandemii włączyła się w walkę z COVID-19, a należące do niej laboratorium przeprowadziło 20 tysięcy testów na obecność wirusa do końca czerwca.W drugim kwartale 2020 roku przychód ze sprzedaży wyniósł 5,3 miliony złotych, a w pierwszej połowie roku zysk netto genXone osiągnął 2 miliony złotych.

Wchodzimy na rynek kapitałowy, gdyż jest to naturalny krok rozwoju dla naszego biznesu. Mamy już solidnie zbudowaną strukturę firmy i aktywności, które systematycznie budują nasze przychody. Mamy też atuty, które docenią inwestorzy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) – twórcy technologii sekwencjonowania nanoporowego oraz licencję umożliwiającą jej komercyjne wykorzystanie. Od marca nasz zespół Laboratorium Diagnostyki Molekularnej realizuje testy identyfikujące koronawirusa SARS-CoV-2. Wykonaliśmy już prawie 30 tysięcy takich badań. Mamy stabilną sytuację finansową, dzięki czemu mogliśmy zainwestować w prorozwojowy sektor badań diagnostycznych – powiedział prezes Michał Kaszuba

Zobacz również: Niepewność przed przemówieniem Powella. Danske Bank obniża prognozy dla USD/CAD

Jak podano w komunikacie, genXone zamierza rozbudowywać system kanałów dystrybucji, rozszerzyć ofertę w sklepie internetowym i umocnić swoją pozycję na rynku badań diagnostycznych.

Nacisk na rozwój

Spółka poinformowała także, że zespół specjalistów z działu badań i rozwoju genXone przygotowuje się do wznowienia prac w ramach projektu Nanobiome, którego celem jest szczegółowe poznanie ludzkiego mikrobiomu jelitowego.

Według genXone, ten projekt daje spółce ogromne możliwości dalszego rozwoju ze względu na zastosowanie wyników badań w szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej. Równolegle trwa przygotowanie zaplecza technicznego i operacyjnego pod budowę baz genomowych i metagenomowych.

NED

Kaszuba zwrócił także uwagę, że spółka dalej inwestuje w rozwój badań nad COVID-19.

Nasz zespół badawczy realizuje również projekt, który może pomóc w walce z pandemią. W jego ramach poznajemy genom koronawirusa SARS-CoV-2 wykorzystując do tego sekwencjonowanie nanoporowe. Dzięki temu dowiadujemy się, jakie pochodzenie ewolucyjne i geograficzne mają koronawirusy wykrywane w naszym laboratorium molekularnym. Może być to podstawą do śledzenia pandemii i jej przeciwdziałaniu. Poznaliśmy już 17 genomów koronawirusa, a w kolejce czekają kolejne. – mówił prezes genXone.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here