Naga Markets

genXone będzie współpracować z gMendel w zakresie diagnostyki zaburzeń genetycznychWarszawa, 27.01.2022 (ISBnews) – genXone podpisał z duńską firmą biotechnologiczną gMendel ApS list intencyjny, w którym firmy zadeklarowały chęć przyszłej współpracy w zakresie diagnostyki zaburzeń genetycznych, podała spółka. Kooperacja ma doprowadzić do unowocześnienia procesu przeprowadzania badań oraz zwiększenia ich dostępności.

W ramach współpracy z genXone spółki będą wzajemnie korzystać z posiadanych technologii oraz know-how, a także wspólnie dostosowywać narzędzia diagnostyczne do potrzeb rynku. Działania te mają na celu optymalizację procesu diagnozowania zaburzeń genetycznych, podano.“Zespoły gMendel i genXone łączy nie tylko mocne zaplecze technologiczne i bogate doświadczenie, ale przede wszystkim – chęć zrewolucjonizowania podejścia do badań genetycznych. Rozpoczynana przez nas współpraca potwierdza nasze zapowiedzi o rozszerzaniu działalności spółki poza granice kraju, a także spełnia nasze marzenia o większej dostępności badań i możliwie wczesnej diagnostyce pacjentów. Widzimy zatem ogromny potencjał rozwoju tej współpracy” – powiedział prezes genXone Michał Kaszuba, cytowany w komunikacie.

Obecnie dostępne rozwiązania w zakresie badań zaburzeń genetycznych mają wiele ograniczeń, m.in. ze względu na ich złożoność, czasochłonność, a także duże koszty związane z wykonywaniem analiz. Podpisany list intencyjny ma na celu rozwiązanie tych problemów.

“Oczekujemy, że kooperacja pozwoli nam rozszerzyć dostępność naszej unikatowej technologii na Polskę oraz następne kraje. Mamy ambicje, aby zmieniać życie pacjentów poprzez oferowanie przełomowych rozwiązań dla systemu opieki zdrowotnej” – dodał prezes gMendel Chris Kyriakidis.

Spółki genXone i gMendel nie wykluczają rozszerzenia prac w diagnostyce zaburzeń genetycznych. Rozważają również podjęcie w przyszłości współpracy w zakresie wdrażania duńskiej technologii na rynku polskim, zakończono.

genXone działa w branży biotechnologicznej i zajmuje się wykorzystaniem technologii sekwencjonowania nanoporowego (NGS) w wielu obszarach nauki i biznesu, m.in. w diagnostyce genetycznej, przemyśle spożywczym, weterynarii czy rolnictwie. Akcje spółki są notowane na NewConnect od 2020 r.

(ISBnews)

XTB
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ccc | korona czeska kurs | Forint kurs | notowania cyfrowy polsat | oncoarendi giełda | cdprojekt akcje rekomendacje | nasdq |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here