Naga MarketsGenomtec zatrudnił światowych ekspertów do swojej Rady Naukowej Genomtec S.A., notowana na rynku NewConnect, spółka zajmująca się technologią medyczną, znajdującą zastosowanie zarówno w diagnostyce klinicznej w miejscu opieki nad pacjentem – POCT, jak i szybkich testach genetycznych, powołała Radę Naukową w skład której wejdą światowi eksperci z zakresu zarządzania systemami opieki zdrowotnej i technologii. Zadaniem Rady jest wsparcie Genomtec w dalszym rozwoju technologicznym, biznesowym oraz w zakresie obszaru klinicznego innowacyjnych produktów Spółki.

Genomtec zatrudnił wybitnych specjalistów

Obecnie do Rady Naukowej zostali powołani: Eric Garnier – posiadający 35-letnie doświadczenie w branży medycznej oraz prof. Krishnendu Chakrabarty – laureat wielu naukowych nagród, a także właściciel 18 patentów na rynku amerykańskim, specjalizujący się obszarze technik mikroprzepływowych. W przyszłości skład Rady będzie poszarzana o specjalistów w obszarze diagnostyki i leczenia chorób zakaźnych.„Jestem dumny, że eksperci z tak ogromnym doświadczeniem zechcieli nas wspierać w rozwoju i docenili nasz potencjał. Ich doświadczenie, wiedza i szacunek środowisk, z których się wywodzą i w których pracują, jest dla nas dużą szansą na budowanie rozpoznawalności i obecności na światowym rynku urządzeń medycznych.” – Miron Tokarski, prezes i założyciel Genomtec.

Eric Garnier ma około 35-letnie doświadczenie w branży opieki zdrowotnej, w tym 12 lat pracy za granicą w Wielkiej Brytanii, Azji i Stanach Zjednoczonych, gdzie zajmował kluczowe stanowiska w dwóch globalnych amerykańskich firmach z branży Life Sciences, tj. w Bristol-Myers Squibb i Pall Corporation (spółka należąca do Danaher).

Eric rozpoczął pracę w dziale finansowym Bristol-Myers Squibb i pełnił kilka funkcji kierowniczych we Francji oraz w Wielkiej Brytanii jako Dyrektor Finansowy na Europę. Następnie objął stanowiska kierownicze jako Dyrektor Generalny we Francji, Regionalny Wiceprezes na Europę Południową, a następnie Prezes regionu Azji i Pacyfiku w firmie Pall z siedzibą w Singapurze, której wycena wynosi 800 milionów dolarów. W swojej ostatniej pracy w firmie Pall był Wiceprezesem i Dyrektorem Generalnym globalnego oddziału medycznego (Medical BU) z siedzibą w Bostonie.

Po przeniesieniu się z powrotem do Francji w 2018 roku Eric Garnier założył własną firmę konsultingową specjalizującą się w opiece zdrowotnej. Garnier jest również członkiem zarządu Angels Santé, zainwestował w ponad 20 start-upów i jest członkiem zarządu w kilku z nich. Garnier posiada tytuł MBA z Institut Superieur de Gestion (Paryż).

„Byłem pod wrażeniem innowacyjnej technologii Genomtec oraz dynamizmu Mirona i jego zespołu.” – powiedział Eric Garnier, komentując swoją decyzję o wstąpieniu do Rady Naukowej Genomtec.

Z kolei Krishnendu Chakrabarty jest profesorem zwyczajnym John Cocke i zarządza Katedrą Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (ECE) oraz profesorem informatyki na Duke University. Wcześniej pełnił funkcję profesora wizytującego oraz profesora katedry na Uniwersytecie Tokijskim (Japonia), Uniwersytecie w Bremie (Niemcy), Uniwersytecie Tsinghua (Chiny), oraz Narodowym Uniwersytecie Cheng-Kung (Tajwan).

invest

Prof. Chakrabarty jest laureatem ponad dwudziestu różnorakich nagród oraz stypendiów w tym stypendium Japan Society for the Promotion of Science (JSPS) Invitational Fellowship z 2018 r. w kategorii „Short Term S: Nobel Prize Level”.  Jest też Ambasadorem Badawczym Uniwersytetu w Bremie (Niemcy). Uzyskał tytuł licencjata z dziedziny nauk technicznych w Indian Institute of Technology, Kharagpur, w 1990 r. oraz tytuły magistra nauk ścisłych oraz doktora habilitowanego na Uniwersytecie Michigan, Ann Arbor, odpowiednio w 1992 i 1995 r.

„Genomtec jest pionierem w rozwoju diagnostyki molekularnej z wykorzystaniem technologii LAMP i mikroprzepływów. Jestem bardzo podekscytowany możliwością zasiadania w Radzie Naukowej Spółki i współpracy z zespołem Genomtec oraz innymi członkami Rady.” – powiedział Krishnendu Chakrabarty.

Aktualne projekty badawcze prof. Chakrabarty’ego obejmują: projektowanie dla testowalności układów i systemów scalonych (w szczególności integracja 3D i system-on-chip); biochipy mikroprzepływowe; bezpieczeństwo sprzętowe; uczenie maszynowe dla diagnostyki błędów, przewidywania awarii, opieki zdrowotnej i analizy biochemicznej; neuromorficzne systemy obliczeniowe. Jego badania były wspierane przez National Science Foundation, DARPA, Office of Naval Research, National Institutes of Health, Army Research Office, Semiconductor Research Corporation oraz bezpośrednio przez firmy takie jak Intel, Cisco i HP. Opublikował 26 książek (w tym jedną przetłumaczoną na język chiński) i ponad 800 recenzowanych artykułów.

Jest właścicielem 18 patentów amerykańskich (dwa patenty oczekują na rozpatrzenie), a jego badania nad biochipami mikroprzepływowymi zostały objęte licencjami przez Advanced Liquid Logic, Illumina, GenMark i Baebies Inc. Jego rozwiązania w zakresie technologii testowania zostały wdrożone przez firmy Intel, TSMC, Samsung, Mentor Graphics (obecnie część Siemensa) i Qualcomm. Był promotorem 36 prac doktorskich.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: de30 | pgnig gpw | notowania wirtualna polska | kurs jena nbp | kurs orange | pkn orlen notowania | dzisiejszy kurs korony czeskiej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here