Naga MarketsGenomtec zaprezentował urządzenie Genomtec® ID na Targach MedicaGenomtec S.A. “GMT”, notowana na NewConnect spółka z branży medtech, specjalizująca się w rozwoju zaawansowanej technologii w obszarze diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem (POCT) zaprezentowała na Targach Medica w niemieckim Dusseldorfie demo Genomtec® ID.

Genomtec wziął udział w Targach Medica

Zarząd Spółki przedstawił na targach szczegółowe działanie Genomtec®ID, swojego flagowego projektu.Zaprezentowano m.in. schemat przebiegu pierwszego panelu diagnostycznego wykrywającego 5 patogenów powodujących infekcje dróg oddechowych. Zaprezentowano także wygląd oraz sposób obsługi interfejsu użytkownika, jak również możliwość współpracy z systemami elektronicznej dokumentacji medycznej. Urządzenie wejdzie w fazę testów klinicznych w 1 kwartale 2022 r.– Możliwość zapoznania się dystrybutorów i użytkowników z platformą Genomtec® ID oraz zaprezentowanie sposobu obsługi oraz portfolio testów na targach Medica to kolejny krok na drodze do komercjalizacji naszego urządzenia. Obecność w Niemczech to dostęp do ponad 20 tysięcy przedstawicieli świata medycznego z 50 krajów. Dzięki obecności tutaj, nasza przełomowa technologia, która pozwala przeprowadzić diagnostykę genetyczną przyczyn infekcji bezpośrednio w gabinecie lekarskim, zyska szeroki rozgłos. Przeprowadziliśmy wiele cennych rozmów i spotkań, których efekty będą widoczne w niedługim czasie.– podał Miron Tokarski, Prezes Genomtec.

W ostatnim czasie Genomtec zapowiedział przyspieszenie prac nad komercjalizacją Genomtec® ID. Spółka poinformowała też o chęci przeniesienia swoich akcji na rynek główny GPW. W tym celu 29 października złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny.

– Wchodzimy w końcową fazę prac nad Genomtec® ID, dlatego w ostatnim czasie mocno zintensyfikowaliśmy swoje działania. Wiemy już, że technologia działa. Teraz, we współpracy z naszymi partnerami produkcyjnymi zbliżamy się do finału prac nad industrializacją analizatora, tak abyśmy w 2022 r. mogli myśleć o produkcji seryjnej i ewentualnej sprzedaży technologii – podsumował prezes Spółki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs lewa prognozy na najbliższe dni | azoty gpw | kurs cdr | cdr kurs akcji | średni kurs franka nbp | indeks s&p 500 | orlen akcje forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here