Naga Markets

Genomtec zadebiutuje na głównym rynku GPW już 16 lutego br.Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wydał uchwały ws. dopuszczenia do obrotu giełdowego na głównym rynku akcji serii A, B, C, D, E, F, G, H, J, K spółki Genomtec oraz wprowadzenia ich do obrotu z dniem 16 lutego (czwartek), wynika z uchwał.

Genomtec idzie na główny rynek GPW

“Przejście z rynku NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie traktujemy jako ważny krok milowy w rozwoju spółki. Środki pozyskane od inwestorów podczas naszej blisko 2-letniej obecności na NewConnect pozwoliły nam osiągnąć wiele kamieni milowych. Obecnie dysponujemy działającą platformą Genomtec ID wraz z certyfikowanym w 30 krajach Europy panelem diagnostycznym. Posiadamy 9 patentów m.in. w Europie, USA, Japonii i Brazylii i 26 zgłoszeń patentowych na świecie. Obecność na rynku regulowanym GPW będzie miała pozytywny wpływ na nasz priorytetowy cel – wybór globalnego partnera strategicznego, który będzie zdecydowany na zakup spółki, licencji na całość lub część posiadanej przez Genomtec własności intelektualnej” – powiedział prezes i współzałożyciel Genomtec Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.W ramach prowadzonego przez Genomtec przeglądu opcji strategicznych, w styczniu Genomtec otrzymał od niemieckiej firmy Dennemeyer Consulting GmbH wycenę posiadanego przez spółkę portfela własności intelektualnej. Zgodnie z przyjętą przez Dennemeyera normą DIN/ISO 77100 obejmującą 9 posiadanych przez Genomtec patentów i 26 zgłoszeń patentowych oraz konwersję wszystkich wniosków patentowych na patenty, a także 14-letni okres ochrony całego portfolio IP (intellectual property), godziwa wartość własności intelektualnej Genomtec została oszacowana na 191,34 mln euro brutto. Średni okres ochrony patentowej posiadanych przez Genomtec petentów wynosi ponad 15 lat.

30 listopada 2022 r. spółka podpisała umowę z Clairfield Partners LLC z siedzibą w Nowym Jorku. Przedmiotem umowy jest doradztwo w procesie nawiązania partnerstwa strategicznego, sprzedaży licencji i/lub sprzedaży całości lub części posiadanej własności intelektualnej i związanej z nią technologii.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Zadebiutowała na rynku NewConnect w marcu 2021 r.


Redakcja poleca również:

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDolar kontynuuje korektę. O losie waluty zadecyduje inflacja
Następny artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 9 lutego 2023 r.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here