Naga MarketsGenomtec wzmacnia skład zarządu - Charudutt Shah dołącza do spółki Genomtec SA, notowana na rynku NewConnect spółka zajmująca się rozwojem innowacyjnych technologii medycznych stosowanych w diagnostyce genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem – POCT ogłosiła, że do składu zarządu Spółki dołącza Charudutt Shah. Nowo powołany członek zarządu Genomtec jest menadżerem wyższego szczebla z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem m.in. w obszarze rozwoju biznesu, zarządzaniu marketingiem i sprzedażą oraz planowaniu strategicznym w sektorze genetycznej diagnostyki klinicznej. Swoją pracę w Genomtec rozpocznie od 1 sierpnia 2021 r.

Genomtec ogłosił, że do składu zarządu Spółki dołącza Charudutt Shah

Wzmacniamy w organizacji nasze dotychczasowe kompetencje w zakresie międzynarodowych relacji biznesowych oraz rozwoju operacji handlowych. Charudutt Shah wnosi również  głębokie zrozumienie wyzwań i możliwości związanych z komercjalizacją nowej diagnostyki genetycznej, a także doświadczenie w osiąganiu bardzo dużych sukcesów rynkowych dla firmy i jej pracowników. Dotychczasowe doświadczenie Charudutt Shah pomoże nam przy komercjalizacji mobilnego systemu diagnostycznego – Genomtec ID, jak i w pozostałych projektach. Witamy na pokładzie – powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes Genomtec.

Te artykuły również Cię zainteresują
Charudutt Shah posiada kilkunastoletnie doświadczenie kierownicze w obszarze komercjalizacji produktów, rozwoju marek i partnerstwa z międzynarodowymi podmiotami. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Marketingu w firmie BioMérieux SA z siedzibą w Lyonie we Francji – światowego lidera w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej i badań nad chorobami zakaźnymi, gdzie jest odpowiedzialny za marketing komercyjny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). W ramach swojej funkcji nadzoruje wprowadzanie na rynek i marketing paneli BioFire w kierunku syndromicznych chorób zakaźnych oraz instrumentów do szybkiej identyfikacji patogenów.  W swojej pracy główny nacisk kładzie na rozwój strategii wejścia na rynek, zwiększanie świadomości klinicystów, dostęp do rynku oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie testów do różnych ekosystemów opieki zdrowotnej w celu poprawy opieki nad pacjentami.

Poprzednio związany był z firmą Spartan Bioscience z siedzibą w Ottawie, Ontario, gdzie jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu odpowiadał za sprzedaż, marketing i strategie dystrybucji produktów w skali międzynarodowej. W latach 2010 – 2014 pełnił funkcję Global Marketing Manager w Luminex Corporation z siedzibą w Toronto, Ontario, gdzie zarządzał pierwszym w branży panelem multiplex PCR Respiratory Viral wraz z portfolio innych paneli chorób zakaźnych.

Spędził ponad dekadę na stanowiskach handlowych w branży diagnostycznej, opracowując strategie marketingowe, tworząc partnerstwa dystrybucyjne, odpowiadając na potrzeby klientów  wprowadzając innowacje i nowe produkty na rynek.

Jestem niezwykle dumy, że będę mógł uczestniczyć w tym ważnym etapie rozwoju Genomtec oraz jego flagowego rozwiązania, czyli Genomtec ID. Spółka jest niezwykłym startupem – znanym i bacznie obserwowanym przez światowych gigantów, a innowacyjność wykorzystywanej przez nią technologii doceniono w  licznych międzynarodowych konkursach. Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do Mirona Tokarskiego i jego utalentowanego zespołu. Wspólnie będziemy rozwijać platformę, aby stworzyć nową klasę przełomowych rozwiązań diagnostycznych do testowania bezpośrednio w punktach opieki zdrowotnej. Wierzę, że moje doświadczenie, umiejętności i zdolności do bliskiej współpracy ze środowiskiem biznesowym na całym świecie będą pomocne w dalszym rozwoju Genomtec i jego innowacyjnych produktów, które mogą odmienić świat  – powiedział Charudutt Shah, nowo powołany członek zarządu Genomtec.

Charudutt jest absolwentem Uniwersytetu w Toronto i posiada zarówno tytuł licencjata w dziedzinie nauk stosowanych i inżynierii, jak i magistra biotechnologii i zarządzania. Posiada również certyfikat studiów z zarządzania sojuszami strategicznym firm wydany przez Canadian Healthcare Licensing Association.

Flagowym rozwiązaniem Genomtec jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®. Innowacyjny system diagnostyczny pozwala na przeprowadzenie jednocześnie kilku testów z jednej próbki, między innymi w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych czy chorób przenoszonych drogą płciową, i to nawet w 15 minut. Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem, np. gabinecie lekarskim, oddziale ratunkowym, a nawet aptece. Komercjalizacja systemu planowana jest na połowę 2022 r.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy brent | newconnect akcje | biomed-lublin akcje | pgnige notowania | dolar prognoza | notowania biomed | kurs dolara australijskiego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here