Naga MarketsGenomtec: silne wzmocnienia rady nadzorczejGenomtec, spółka pracująca nad innowacyjnymi projektami w obszarze diagnostyki molekularnej wzmocniła skład rady nadzorczej powołując do niej prof. dr hab. n. med. Jakuba Swadźba oraz Martę Gajecką. Jakub Swadźba jest m.in. twórcą największej w Polsce sieci laboratoriów medycznych – spółki Diagnostyka. Natomiast Marta Gajęcka jest doradcą Prezydenta RP ds. gospodarczych – w tym innowacji, a także członkiem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej i prezesem EDP Energia Polska. Posiada również status Honorowego Wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Doświadczone osoby zasilają szeregi rady nadzorczej Genomtec

Do rady nadzorczej Genomtec wchodzą postacie bardzo dużego formatu. Dołączenie Marty Gajęckiej oraz Jakuba Swadźba do naszej organizacji jest dla nas zaszczytem i potwierdzeniem, że idziemy we właściwym kierunku. Obecnie w naszym organie nadzorczym mamy osoby niezwykle doświadczone zarówno w biznesie jak i w działalności naukowej. Silna rada nadzorcza przekłada się także na jakość zarządzania, co jest dodatkową korzyścią. Szerokie kompetencje rady będą istotnym impulsem w rozwoju Genomtec SA. – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Szeregi składu rady nadzorczej Genomtec zasilił dr hab. n. med. Jakub Swadźba m.in. twórca spółki Diagnostyka – największej w Polsce sieci laboratoriów medycznych. Obecnie firma posiada 140 laboratoriów zatrudniając łącznie ponad 5 tys. pracowników, w tym ponad 1 tys. diagnostów i lekarzy ze specjalizacjami. Rocznie firma obsługuje 15 milionów pacjentów, współpracując z tysiącami placówek ochrony zdrowia i wykonuje 60 milionów badań

Jakub Swadźba ukończył Akademię Medyczną M. Kopernika (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego). Jest doktorem habilitowanym nauk medycznych o specjalizacji chorób wewnętrznych. Jakub Swadźba jest również autorem licznych prac naukowych dotyczących schorzeń autoimmunologicznych. Swój dorobek naukowy potwierdził m.in. poprzez bycie współtwórcą nowych metod oznaczania przeciwciał występujących w wielu chorobach autoimmunologicznych. Prowadzi konsultacje medyczne w dziedzinie zaburzeń autoimmunologii.

Dodatkowe wsparcie w radzie nadzorczej Genomtec ma zapewnić Marta Gajęcka – obecny doradcą Prezydenta RP ds. gospodarczych, w tym innowacji. Gajecka jest również członkiem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej oraz kieruje EDP Energia Polska. Posiada ona również tytuł Honorowego Wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu.

Wcześniej Gajęcka pełniła funkcję Wiceprezesa PGE oraz PGE Energia Odnawialna S.A., a także Wiceprezesa Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Sprawowała funkcje m.in. Wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu gdzie odpowiadała za finansowanie inwestycji w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, Słowenii oraz w Bułgarii, a także za finansowanie transeuropejskich sieci transportowych i energetycznych w całej Unii Europejskiej. Pełniła również funkcję Wicegubernatora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie,  Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Radcy ds. Finansowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli oraz Radcy ds. Finansowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy OECD w Paryżu.

Marta Gajęcka jest absolwentką kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne SGH. Posiada polsko-francuski dyplom w ramach Programu Studiów Europejskich prowadzonego przez SGH wraz z Instytutem Nauk Politycznych w Paryżu.

Genomtec to innowacyjna firma z obszaru mobilnej diagnostyki molekularnej zajmująca się opracowaniem i komercjalizacją najmniejszej na świecie platformy do diagnozy genetycznej oraz testów mających zastosowanie między innymi w wykrywaniu chorób zakaźnych, w tym spowodowanej wirusem SARS-CoV-2. W ostatnim czasie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało Spółce prawie 7 mln zł (1,6 mln euro) dofinansowania na przystosowanie mobilnego systemu do diagnostyki molekularnej – Genomtec ID, do użycia w walce z chorobą COVID-19. Z kolei na początku września bieżącego roku spółka poinformowała o podjęciu działań mających na celu wprowadzenie akcji Genomtec do obrotu na New Connect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrezes Grupy Azoty: Synergie z Compo Expert są widoczne ‘gołym okiem’
Następny artykułErbud ma umowę na budynek w Warszawie za 48,9 mln zł netto
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here