Naga MarketsGenomtec, spółka pracująca nad innowacyjnymi projektami w obszarze diagnostyki molekularnej informuje, że do składu zarządu na stanowisko Chief Business Officer (CBO) został powołany Jarek Oleszczuk – były prezes zarządu polskiego oddziału globalnej firmy biofarmaceutycznej Astra Zeneca, a wcześniej dyrektor generalny Abbott Laboratories Polska. W związku z dynamicznym rozwojem flagowego projektu Genomtec ID nowo powołany członek zarządu będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój i wdrożenie strategii biznesowej.

Wejście do zarządu Jarka Oleszczuka jest bardzo dużym wzmocnieniem naszej organizacji. Nasz innowacyjny, mobilny system do diagnostyki molekularnej – Genomtec ID – wszedł w zaawansowaną fazę rozwoju. Wprowadziliśmy również do obrotu rynkowego nasze testy laboratoryjne na COVID-19. Dlatego wiedza i doświadczenie zawodowe jakie posiada Jarek będzie niezwykle cenne w dalszym dynamicznym rozwoju Genomtec. Implementujemy najlepsze wzorce organizacyjne i wzmocnienie składu zarządu managerem z pierwszej ligi będzie kolejnym krokiem do przodu. – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes zarządu Genomtec.

Jarek Oleszczuk dołącza do Genomtec z bardzo bogatym doświadczeniem zawodowym z branży farmaceutycznej. Przez ostatnie cztery lata Oleszczuk pełnił funkcję prezesa AstraZeneca Pharma Poland – spółki wchodzącej w skład brytyjsko-szwedzkiego koncernu biofarmaceutycznego, znajdującego się w czołówce największych firm tego sektora na świecie. W tym okresie manager zdołał podwoić biznes polskiego oddziału AstraZeneca. Podczas pełnienia swojej funkcji Oleszczuk zdołał wprowadziła do refundacji przez NFZ rekordową liczbę leków onkologicznych, diabetologicznych oraz do leczenia astmy.

We wcześniejszych latach swojej kariery zawodowej Oleszczuk związany był m.in. Abbott Polska, gdzie pełnił funkcję dyrektora generalnego oraz AbbVie również w roli dyrektora generalnego w Polsce, a później w Belgii i Luksemburgu. W latach 2006-2008 w strukturach Novartis Pharma był szefem operacji komercyjnych i dyrektorem działu leków innowacyjnych w Polsce, kierował również oddziałem spółki w krajach bałtyckich. Natomiast w latach 2002-2006 pracował w McKinsey & Company doradzając klientom z branży life sciences w USA, Francji, Belgii i Wielkiej Brytanii.

Projekty Genomtec mają bardzo duży, wręcz globalny potencjał. Właśnie z tego powodu podjęcie decyzji o wejściu w skład zarządu spółki było dla mnie oczywiste. Pandemia koronawirusa wykreowała potężną wartość dla analizy molekularnej.  Na całym świecie laboratoria diagnostyczne są przepełnione – brakuje testów, urządzeń i personelu do sprawnego przeprowadzania badań. Koszt społeczne i gospodarcze są bardzo duże. Genomtec swoim flagowym rozwiązaniem świetnie udrażnia system diagnostyki medycznej. Genomtec ID może upowszechnić dostęp do szybkiej i pewnej analizy genetycznej. W moich działaniach postaram się wesprzeć zarząd i zespół Genomtec do dalszego sprawnego rozwoju kluczowych projektów. – mówi Jarek Oleszczuk, nowo powołany wiceprezes Genomtec.

Jarek Oleszczuk ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, natomiast doktorat obronił w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, zdobywając Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Był stypendystą Fundacji Nauki Polskiej. Ukończył również studia na kierunku biologii i immunologii na University of Victoria w Kanadzie oraz post-doc na Northwestern University Medical School w Chicago. Jest autorem lub współautorem ponad 100 publikacji w światowych periodykach naukowych.

To już kolejne wzmocnienie kadrowe Genomtec. W poprzednim tygodniu Spółka poinformowała o powołaniu do rady nadzorczej Marty Gajęckiej – obecnego członka zarządu Narodowego Banku Polskiego oraz doradcy Prezydenta RP ds. gospodarczych (w tym innowacji), a także prof. dr hab. n. med. Jakuba Swadźba m.in. twórcy największej w Polsce sieci laboratoriów medycznych – spółki Diagnostyka.

Genomtec to innowacyjna firma z obszaru mobilnej diagnostyki molekularnej zajmująca się opracowaniem i komercjalizacją najmniejszej na świecie platformy do diagnozy genetycznej oraz testów mających zastosowanie między innymi w wykrywaniu chorób zakaźnych, w tym spowodowanej wirusem SARS-CoV-2. W ostatnim czasie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało Spółce prawie 7 mln zł (1,6 mln euro) dofinansowania na przystosowanie mobilnego systemu do diagnostyki molekularnej – Genomtec ID, do użycia w walce z chorobą COVID-19. Z kolei na początku września bieżącego roku spółka poinformowała o podjęciu działań mających na celu wprowadzenie akcji GenomtecConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy: Indeksy w Europie tracą pod koniec sesji
Następny artykułColumbus Energy nie wyklucza przejęć i wyjścia na rynki zagraniczne
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here