Naga MarketsGenomtec planuje wkrótce zadebiutować na rynku NewConnect Genomtec, spółka pracująca nad innowacyjnymi projektami w obszarze diagnostyki molekularnej, po zakończeniu z sukcesem oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł, zmierza na NewConnect. Spółka właśnie złożyła Dokument informacyjny na GPW, otwierając tym samym formalną procedurę wprowadzenia akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu.

Genomtec powinien zadebiutować na NewConnect już w pierwszym kwartale bieżącego roku

– Formalnie rozpoczynamy proces ubiegania się o upublicznienie akcji Genomtec. Dokument informacyjny, który składamy jest kompletny i wyczerpujący. Mam nadzieję, że weryfikacja dokumentu po stronie GPW przebiegnie sprawnie. – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Te artykuły również Cię zainteresują
Flagowym rozwiązaniem Spółki jest innowacyjny, mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®. Bazuje ona na sprawdzonej i uznanej technice izotermalnej amplifikacji (namnażania) materiału genetycznego (LAMP). Urządzenie mieszczące się w jednej dłoni pozwoli na precyzyjną i błyskawiczną diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium przez wykwalifikowany personel. System będzie w stanie przeprowadzić test między innymi w wykrywaniu infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych droga płciową nawet w 15 minut. Docelowo system Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece.

Obecnie trwająca pandemia wywołana wirusem SARS-CoV-2, ukazała rosnące zapotrzebowanie na takie urządzenia w miejscach, gdzie przebywa jednocześnie wiele osób, co skutkuje szybszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa tj. szkołach, zakładach pracy czy lotniskach i dworcach, gdzie pojawia się ryzyko infekcji.

W ostatnim czasie Genomtec opracował ultraszybki testu dwugenowy w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w technice RT-LAMP. Wcześniej Spółka zakończyła pierwszą ofertę publiczną akcji serii J i pozyskała 8 mln zł środków z emisji, które zostaną przeznaczone na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here