Naga MarketsGenomtec otrzymał pozytywną decyzję o przyznaniu patentu przez Japoński Urząd PatentowyGenomtec S.A. „GMT”, notowana na NewConnect spółka z branży technologii medycznych otrzymała pozytywną decyzję Japońskiego Urzędu Patentowego przyznającą Spółce ochronę patentową na wynalezione przez Genomtec SA technologię i urządzenie Genomtec ID. Przyznanie patentu uwarunkowane jest wniesieniem przez Genomtec wymaganych opłat urzędowych. Zarząd Genomtec podjął już pozytywną decyzję w tej sprawie a wniesienie opłat nastąpi wkrótce.

Genomtec otrzymał czwartą już pozytywną decyzję o przyznaniu patentu

Wynalazek z nową ochroną patentową obejmuje kluczowe rozwiązania techniczne związane z autorskim systemem bezkontaktowego grzania i detekcji temperatury opracowanym na potrzeby m.in. platformy POCT Genomtec ID.To pierwszy patent przyznany przez Japoński Urząd Patentowy i czwarty otrzymany przez Genomtec. Firma jest w toku postępowań w ponad dwudziestu zgłoszeniach patentowych na całym świecie.

Każdy kolejny obszar ochrony patentowej, który otrzymujemy, chroni nas przed kopiowaniem naszej technologii i tym samym zwiększa wartość Genomtec na globalnym rynku spółek specjalizujących się w diagnostyce molekularnej. Wzmacnia również konkurencyjność naszego kluczowego projektu – jakim jest Genomtec ID – powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i CEO Genomtec SA.

– Japonia i Stany Zjednoczone, gdzie technologia i nasze flagowe urządzenie są już objęte ochroną patentową to jedne z najbardziej dynamicznych krajów gdzie powstają podobne wynalazki. To daje nam silną pozycję negocjacyjną przed podpisaniem umów komercyjnych z wybranymi partnerami w zakresie realizacji strategii komercjalizacji – dodaje.

Postępowania patentowe mają na celu zabezpieczanie kluczowych interesów oraz wpisują się w strategię rozwoju Genomtec uwzględniającą budowanie portfolio praw własności intelektualnej. Zaś diagnostyka POCT z wykorzystaniem platformy Genomtec ID jest kluczowym obszarem działalności Spółki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta online | playway akcje prognozy | dow jones index | kurs akcji playway | kurs lpp | pgnig gielda | kurs pzu |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here