Naga MarketsGenomtec dokonuje kolejnego zgłoszenia patentowegoGenomtec S.A., notowana na rynku NewConnect, spółka zajmująca się technologią medyczną, znajdującą zastosowanie zarówno w diagnostyce klinicznej w miejscu opieki nad pacjentem – POCT, jak i szybkich testach genetycznych, dokonała zgłoszenia patentowego w zakresie autorskiego zestawu starterów, metody diagnostyki oraz składu mieszaniny reakcyjnej do genetycznej diagnostyki Neisseria meningitidis (dwoinka zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych) w technice LAMP.

Genomtec dokonał zgłoszenia patentowego w zakresie autorskiego zestawu starterów

Zgłoszenie zostało dokonane w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej. Zgłoszony zestaw diagnostyczny wchodzi w skład panelu zakażeń ogólnoustrojowych planowanego w Genomtec ID – mobilnej platformy badań genetycznych, która jest flagowym rozwiązaniem Spółki.Diagnostyka zapalenia opon mózgowych wywołanych bakterią N. menigitidis będzie możliwa przy użyciu analizatora Genomtec ID, na którego karcie reakcyjnej obok diagnostyki bakteryjnego zapalenia opon mózgowych analizator przeprowadzi badanie na boreliozę i zakażenie gronkowcem złocistym. Genomtec otrzymał już patent na autorski zestaw starterów, metodę diagnostyki oraz skład mieszaniny reakcyjnej do genetycznej diagnostyki boreliozy w technice LAMP, a w maju tego roku Spółka dokonała również zgłoszenia patentowego dotyczącego autorskiego zestawu starterów, metody diagnostyki oraz składu mieszaniny reakcyjnej do genetycznej diagnostyki MRSA (Gronkowca złocistego opornego na metycylinę) w technice LAMP. Tym samym prace nad zabezpieczeniem praw do własności intelektualnej na jednej z czterech typów kart reakcyjnych planowanych dla Genomtec ID, zostały w pełni zakończone.

Neisseria meningitidis to gatunek Gram-ujemnych bakterii wywołujący zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz sepsę. Diagnostyka zakażeń meningokokami jest istotna, ponieważ mogą one występować nie tylko w postaci zachorowań sporadycznych, endemicznych, hiperendemicznych, ale również epidemicznych i pandemicznych.

– Aby skutecznie leczyć zakażenie meningokokowe, bardzo ważna jest szybka diagnostyka i rozpoznanie, ponieważ choroba rozwija się bardzo szybko. Nasz mobilny system diagnostyczny w technologii LAMP umożliwi pewną i błyskawiczną diagnozę. Nasze zgłoszenie jest również potwierdzeniem realizacji harmonogramu prac nad Genomtec ID. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne jest zabezpieczenie własności intelektualnej. Dokonane zgłoszenie patentowe zabezpiecza ryzyko użycia tego samego zestawu starterów przez firmy konkurencyjne i daje nam istotną przewagę – powiedział Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Na świecie rocznie notuje się około 1,2 miliona bakteryjnych zakażeń inwazyjnych, z których 300 tys.-500 tys. to zachorowania wywołane przez meningokoki. Z kolei liczbę śmiertelnych przypadków Inwazyjnej choroby meningokokowej (IChM) szacuje się na 135 tys. rocznie. W Polsce w latach 1999 – 2010 wskaźnik zapadalności na IChM wynosił 0,17–0,4/100 tys. populacji na rok.

Genomtec posiada już 3 patenty oraz dokonał ponad 20 zgłoszeń patentowych. Spółka posiada m.in. patent na metodę oraz system diagnostyczny wykorzystujący technikę grzania bezkontaktowego przyznany w USA oraz w Polsce. Jednocześnie Spółka oczekuje na decyzję Europejskiego Urzędu Patentowego oraz lokalnych urzędów patentowych Chin, Japonii, Brazylii, Kanady. Dodatkowo Genomtec dokonał zgłoszeń patentowych, które dotyczą techniki grzania bezkontaktowego procesowane przez Europejski Urząd Patentowy (EPO), Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO), lokalne urzędy w Chinach i Japonii oraz kolejnych na sześć mieszanin reakcyjnych objętych zgłoszeniami patentowymi wchodzącymi w ścieżkę PCT.

Flagowym rozwiązaniem Spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®. Innowacyjny system diagnostyczny będzie w stanie przeprowadzić jednocześnie kilka testów z jednej próbki, między innymi w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych droga płciową, i to nawet w 15 minut. Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. gabinetach lekarskich, oddziale ratunkowym, a nawet aptece.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: RSI | famur akcje | kirs dolara | cena dolara | akcje pgnige | santander notowania | ccc notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here